Скільки ракет лишилось у росії та звідки там іноземні компоненти

Читать на русском

Противнику вдалося збільшити випуск окремих видів ракет приблизно на 15-20%. Проте порівняно з показниками "мирного часу" темпи по "Калібрам" зросли у 2,5 раза, а по Х -101 - 3,5 і більше

Читать на русском
Ракети
Нинішні темпи дозволяють росіянам щомісяця виробляти близько 25 "Калібрів", 35 одиниць Х-101, два "Кинджали" та до 5 балістичних "Іскандерів".

Противнику вдалося збільшити випуск окремих видів ракет приблизно на 15-20%. Проте порівняно з показниками "мирного часу" темпи по "Калібрам" зросли у 2,5 раза, а по Х -101 - 3,5 і більше

Сукупний арсенал росії на червень налічує 685 ракет різного типу. В деяких з них є іноземні компоненти.

Про це повідомляє "РБК Україна" з посиланням на власні джерела. Зокрема, мова про таки такі типи ракет:

  • "Калібр" - 150 одиниць
  • Х-101/Х-555 – приблизно 90 одиниць
  • "Іскандер-М" - приблизно 140 (балістичні ракети)
  • "Іскандер-К" – 45 одиниць
  • "Кинджал" - орієнтовно 80 одиниць
  • Х-22 – близько 180

"За минулий місяць супротивник випустив загалом 198 ракет. Власних запасів та темпів виробництва недостатньо, щоб постійно підтримувати травневу інтенсивність. Однак їх достатньо на масовані удари протягом деякого часу", - йдеться у матеріалі.

За оцінками ГУР, нинішні темпи дозволяють росіянам щомісяця виробляти близько 25 "Калібрів", 35 одиниць Х-101, два "Кинджали" та до 5 балістичних "Іскандерів". Ще в березні розвідка говорила про запас ракет у 15% від довоєнного та переконувала, що цього вистачить на не більше двох масованих атак на місяць порівняно із запусками по сотні одиниць минулої осені та взимку.

На початку 2023 темпи російського виробництва оцінювалися в 30 одиниць Х-101 і до 20 "Калібрів" на місяць. Це означає, що противнику вдалося збільшити випуск окремих видів ракет приблизно на 15-20%, пише видання. А з урахуванням того, що до війни в Росії за рік виробляли всього по 120 крилатих ракет "Калібр" та Х-101, то порівняно з показниками "мирного часу" темпи по "Калібрам" зросли у 2,5 раза, а по Х -101 - 3,5 і більше.

Не виключено, що мікроелектроніка надходить від компаній із Німеччини. Зокрема, про те, що російська сторона може отримувати чіпи для систем озброєнь, зокрема для крилатих ракет, раніше писав німецький Spiegel. Побічно це також підтверджують підозрілі угоди.

Наприклад, із лютого 2022 року німецька Elix-St відправила десятки партій мікроелектроніки на 800 тисяч євро до Казахстану. При тому, що раніше взагалі не експортувала туди товари, а постачала все безпосередньо у рф.

Як російська ракетна промисловість обходить санкції та що з цим робити

Про те, що росія, навіть попри санкційний тиск, продовжує виготовляти ракети, напередодні заявляв президент Володимир Зеленський. Зокрема він наголошував на тому, що росія отримує доступ до найскладніших компонентів — мікроелектроніки. 

"На жаль росія досі має можливість отримувати критичні компоненти для виробництва ракет. Якщо взяти до прикладу одну із ракет, які вдарила сьогодні по Кривому Рогу, то близько 50 компонентів в ній, переважно, мікроелектроніка, вироблені в інших країнах", - заявив Зеленський під час відеозвернення 13 червня

Про які саме компоненти йшлося, президент не говорив. Проте він наголосив, що список компаній, які постачають росії компоненти для ударів, є у країн-партнерів. Також він закликав до посилення санкційного тиску на агресора. Він заявив, що Україна чекає на висновки та дії з цього приводу. Про те, що для виробництва ракети Х-101 росія використовує підсанкційні компоненти повідомляв напередодні та голова ОП Андрій Єрмак. Після російського удару по Одесі Єрмак також звернувся до країн-партнерів із закликом посилити санкційний тиск на росію.

Також ЗМІ раніше писали, що ще один напрямок, який дозволяє отримувати росії підсанкційні деталі – Китай. Як писало видання Financial Times, Єврокомісія вже готує санкції проти 7 китайських компаній, а також компаній з ОАЕ та Вірменії.

Зокрема китайську 3HC Semiconductors звинувачують у спробі обійти експортний контроль та викупити товари виробництва США для військової промисловості Росії. А компанія King-Pai була помічена у постачанні мікроелектроніки для систем наведення крилатих ракет.

Раніше експерти також повідомляли, що росія має величезний запас ракет С-300, якими також може завдавати наземних ударів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.