Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Стало відомо, яку суму доведеться витратити на відбудову Каховської ГЕС
Прем'єр-міністр Денис Шмігаль назвав суму, яка потрібна на відновлення Каховської ГЕС. Також стало відомо, що українська влада вже домовилася зі Світовим банком щодо швидкої оцінки збитків та потреб після цієї катастрофи.
Про це Денис Шмигаль розповів під час засідання уряду. За його словами, на відновлення Каховської ГЕС потрібно приблизно мільярд євро. Приблизно ще мільярд євро потребується на супутні роботи. Водночас Україна вже домовилася зі Світовим банком, щоб провести оперативну оцінку збитків після катастрофи.
Також зараз уряд вживає заходи для допомоги українцям (внаслідок підриву дамби під воду пішли десятки населених пунктів). Наразі виділено приблизно 2,4 мільярди гривень для того, щоб забезпечити питною водою жителів Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
"Працює штаб з ліквідації наслідків аварії на чолі з головою МВС. Надаємо постраждалим всебічну допомогу", – підкреслив прем'єр-міністр України.
Слід зазначити, що про таку ж вартість (приблизно мільярд доларів) на відбудову Каховської ГЕС раніше казав керівник "Укргідроенерго" Ігор Сирота. За його словами, крім станції – потрібно буде будувати ще й мостовий та залізничний перехід. На все це, якщо працювати 24 на 7, потрібно щонайменше п'ять років, переконаний експерт.
"Головна проблема — без води залишиться велика частина трьох областей: Херсонської, Миколаївської та Запорізької. По Запорізькій АЕС ситуація контрольована, катастрофічних наслідків не очікується", – зауважив Ігор Сирота.
Служба безпеки України опублікувала запис перехопленої розмови окупантів, де вони кажуть про підрив Каховської ГЕС: тут загарбник підтвердив, що це зробила російська диверсійна група. За його словами, окупанти "хотіли налякати" українців цією дамбою, але вийшло "більше, аніж планували".
Крім того, генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що окупанти намагалися зашкодити й іншим дамбам на річці Дніпро. Однак тоді загарбники не змогли досягти успіху. Експерти припускають, що раніше однією з цілей ворога була також Київська гідроелектростанція. Генерал Наєв підкреслив, що на Київській ГЕС вжиті відповідні заходи з безпеки.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський зізнався, що він був шокований тим, як міжнародні організації відреагували на підрив Каховської ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.