“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Розрахунок допоможе убезпечити від неприємностей
Багато українців запаслися дровами на зиму для опалення свого будинку. Чи вистачить їх до кінця сезону? Для цього необхідно правильно розрахувати кількість необхідного палива. І якщо треба – докупити певну кількість дров.
Про те скільки треба заготовити дров - пише Інформатор.
Як показує практика, зими різняться між собою. Щоб не зіштовхнутися з неприємностями, досвідчені господарі вважають за краще мати паливо з запасом на 2-3 сезони (поточний і наступний, наступний). Це дозволяє не тільки не хвилюватися, скільки потрібно дров на зиму, а й купувати їх оптом за вигідною ціною. Згодом поліна набувають оптимальної вологості і це тільки на краще. Головне, організувати їм хороші умови зберігання.
В середньому на опалення будинку площею 100м2 на одну зиму потрібно близько 10м3 дубових дров. Однак ця цифра може трохи змінюватися в залежності від утеплення будинку і того, наскільки холодною буде зима.
Навіть не маючи можливості придбати паливо на 2-3 сезони відразу, до зими завжди варто готуватися з запасом. Помножте отримані з формули дані на 1,15-1,2. Це допоможе убезпечити себе від неприємностей.
За найпростішою формулою те, скільки дров потрібно на зиму, розраховується виходячи з тривалості опалювального сезону, середньодобової витрати дров і площі будинку. Але на ділі такі розрахунки можуть бути некоректними, оскільки на витрату дров для опалення будинку впливає маса додаткових чинників, серед яких:
Якщо ви використовуєте сучасний твердопаливний котел, то можете скористатися формулами, наведеними в його документації. Найчастіше дрова для опалення розраховуються за формулою: V = 24*Q*S/q*0,01*ККД, де:
За цією формулою ви легко розрахуєте середньодобову витрату, а потім помножите її на кількість днів опалювального сезону, щоб дізнатися, скільки треба дров для опалення будинку. Тепловтрати сучасних енергоефективних будинків складають 40-50 Вт / м2, будівель з якісно утепленими вікнами та дверима 60-70 Вт / м2, старих будівель без утеплення - 100-120 Вт / м2. ККД котла обов'язково вказано в технічному паспорті.
Раніше ми писали, що на Тернопільщині жінка хотіла придбати дрова на зиму, знайшла оголошення у мережі Facebook. Продавець наполягав на повній передоплаті. Однак, отримавши 7 тисяч гривень, зв’язок із пройдисвітом зник. Інформатор з’ясував, як не потрапити в таку халепу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.