"Скіфське золото" повернулося до України: 2,5 тонни предметів зберігались в Нідерландах майже 10 років - фото та відео

Експонати зберігатимуться в Національному музеї історії України в Києві

Скіфське золото
Після деокупації Криму предмети перевезуть туди

Нідерландський музей Алларда Пірсона передав Національному музею історії України так зване "скіфське золото". Раніше ці 565 предметів були представлені на виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", однак вони зберігались у Нідерландах майже 10 років. Тепер експонати повернули на Батьківщину.

В адміністрації українського музею пообіцяли докласти всіх зусиль, щоб зберегти експонати в умовах повномасштабної війни проти росії. Після деокупації Криму ці предмети повернуть до музеїв півострова. Про це у понеділок, 27 листопада, повідомили в Національному музеї історії України.

Скіфське золото

 

"Скарби Криму повернулися до України з Нідерландів! Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці "Крим: золото й таємниці Чорного моря" в Амстердамі, повернулися до України", - розповіли в музеї.

Скіфське золото

Загалом йдеться про повернення 565 предметів. Це античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років. В листопаді ці предмети пройшли незалежну перевірку. Після цього їх запакували і перевезли до Києва.

Скіфське золото

Скіфське золото

Державна митна служба України вже розпочала митне оформлення "скіфського золота". Орган поділився відео того, як предмети вантажівкою завозять на територію Києво-Печерської лаври. Загальна вага вантажу 2,7 тонни.

Скіфське золото

Скіфське золото: чому його повернули до України тільки зараз

У 2013 у Боннському державному музеї LVR-Landes відкрили виставку "Крим: золото й таємниці Чорного моря" (De Krim. Goud en geheimen van de Zwarte Zee). Для виставки були надані колекції київського Музею історії України та чотирьох кримських музеїв. Зокрема це Національний заповідник "Херсонес Таврійський" (Севастополь), Центральний музей Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Керченський історико-археологічний заповідник.

У січні 2014 року виставку спакували і перевезли з Бонна до Амстердама в приватний музей Алларда Пірсона, де виставка тривала з лютого по серпень 2014 року. В лютому 2014 року рф почала окупацію Криму. Предмети з Києва після виставки повернули до столиці, однак питання виникло щодо експонатів з кримських музеїв

У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати кримські скарби Україні. У відповідь кримські музеї, які вже перебували в російській окупації, почали процес оскарження цього рішення. Апеляційний суд Амстердама також вирішив задовольнити позов про передачу кримських артефактів Україні.

9 червня 2023 року Верховний Суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення, відхиливши скаргу кримських музеїв. Однак ще в апеляції суд постановив, що Україна має сплатити 111 689 євро Музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій. Минулого тижня музей скасував борг України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube