У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Серед експонатів - різноманітні модифікації БПЛА росіян
У Києві в п’ятницю, 20 жовтня, відкрилася виставка, на який представлені російські дрони, що були збиті українськими захисниками за час повномасштабного вторгнення. Подивитися експонати можна у Музеї історії України у Другій світовій війні.
Екземпляри представлені на другому поверсі Музею війни. Орлани різних модифікацій (зокрема рідкісний Орлан-30), БПЛА Zala і Герань-2 (вони ж Шахеди). Все те, що вбиває українців та допомагає окупантам, але не досягло своєї мети завдяки роботі наших військових.
Частину експонатів передав фонд “Повернись живим”, деякі БПЛА музею надала розвідка. Є і крило шахеда з написом “За мост. За белгородцев”, збитий над Чорним морем. Його для виставки передав одесит, знайшовши крило на березі.
На виставці представлені безпілотні літальні апарати різних типів, якими користуються російські агресори для розвідки та ураження наземних цілей. Серед експонатів є двигун внутрішнього згорання авіаційний від БПЛА Shahed 136 (“Герань-2”), БпЛА “Орлан-10”, DJI Phantom 4 Pro WM331A, розвідник ZALA 421–16Е2.
Також на виставці є безпілотний літальний об’єкт, переданий до фондів Музею Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Цей БпЛА був здобутий у бою влітку 2022 року на південному напрямі фронту військовослужбовцями 1129-го зенітного ракетного полку. Оздобила ворожу зброю українським петриківським розписом майстриня з Дніпропетровської області Ірина Кібець. У цей мистецький акт вона заклала глибокий сенс – віщування перемоги українських життя й свободи над рашистською смертоносною зброєю.
У п’ятницю, 20 жовтня, в Києві для відвідувачів відкрили доступ до підніжжя монумента “Батьківщина-Мати”, який був закритий з літа 2023 року. Тепер же прогулятися територією музею історії України у Другій світовій війні можуть усі охочі.А у самому музеї, окрім виставки "Загроза з неба", можна відвідати виставку "Наша скарбниця", експозицію робіт вуличного художника з Франції Крістіана Гемі, відомого як С215. А також - демонтований із монумента "Батьківщина-мати" герб СРСР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.