Користувачів переведуть на сервіс Teams
Месенджер Skype для Windows, який з'явився ще в далекому 2003 році, може назавжди припинити своє існування. Microsoft може закрити його в травні 2025 року. Користувачів планують перевети на іншу платформу - Teams. Фактично, у минуле відходить ціла епоха спілкування у соціальних мережах.
За даними порталу Techzine, інформація про потенційне припинення роботи Skype з'явилася у його бетаверсії для розробників. Там же вказано, що заміною Skype принаймні його настільної версії стане Teams. Доля інших версій месенджера, що існує також під Linux, macOS, Android та iOS, до моменту виходу матеріалу не була визначена.
Teams – це корпоративний месенджер корпорації Microsoft. На відміну від Skype, про існування якого більшість користувачів давно забули, а багато хто і зовсім не знав, Teams є одним з найпопулярніших у своєму сегменті. Єдиний гідний конкурент – це Slack.
Skype – це один з перших у світі месенджерів, який запропонував світові не лише текстове спілкування, як у популярній на той момент і нині знищеній ICQ, але також аудіо- та відеодзвінки. Користувачі Skype дзвонили один одному безкоштовно, а на міські номери, особливо за кордон, зв'язок коштував дешевше, ніж звичайними лініями зв'язку. Це миттєво зробило його надпопулярним, яким він залишався до 2011 року, поки не перейшов до рук Microsoft.
Навряд чи користувачі будуть сумувати за Skype зараз. У світі багато якісніших альтернатив.
Частина аудиторії Skype вже давно перейшла до WhatsApp, а згодом, у 2013 році, запрацював Telegram. Microsoft, купивши Skype, почала реформувати його. Спершу це не викликало гнів користувачів, а потім розчарування змінились радикально.
Microsoft привнесла в Skype масу того, що не сподобалося користувачам - особливо багато нарікань викликала зміна інтерфейсу, що перетворила Skype зі зручної утиліти з інтуїтивно зрозумілою оболонкою на незрозуміле щось, про що говорили користувачі у своїх численних негативних відгуках. До речі, так само вона вчинила і з Windows 8 в 2012 році, відібравши у користувачів звичний віконний інтерфейс і замінивши його на плити, які ненавидять мільярди людей.
До релізу Windows 10 в 2015 році нормальний інтерфейс повернувся, і ОС вдалося не втратити популярність, чого не можна сказати про Skype, який з часом теж отримав назад частину колишньої оболонки. Але Windows на той момент не було гідних конкурентів, тоді як користувачі Skype почали активно перебиратися в WhatsApp і Telegram.
На початок 2025 року Skype не входив авіть до десятки найпопулярніших месенджерів. За даними порталу EnterpriseAppsToday, він має лише 40 млн активних користувачів на місяць проти 850 млн у SnapChat, 950 млн у Telegram, 1,38 млрд у китайського Wechat і 2 млрд у WhatsApp. І це результат за 22 роки існування – завдяки Microsoft Skype обійшли за популярністю набагато молодші сервіси.
Софтверний гігант, розуміючи, що аудиторія Skype стрімко перетікає в конкуруючі месенджери, кілька разів робила спроби його оздоровлення. За останні 10 років Skype отримував кілька великомасштабних апдейтів, які, треба визнати, справді покращували його функціональність.
Як повідомляв CNews, останнє таке оновлення вийшло в середині літа 2024 року. Microsoft очистила його від реклами, яка теж відштовхувала користувачів та виправила численні помилки та баги. Утім, пророблена робота до бажаного Microsoft результату не привела. Skype з колись мегапопулярного сервісу перетворився на напівзабуту платформу.