Microsoft показала свої нові браузер та пошуковик. В них вбудована покращена версія ChatGPT

Протистояння компаній продовжується на новому рівні

Microsoft показала свої нові браузер та пошуковик. В них вбудована покращена версія ChatGPT
Microsoft показала нові Bing та Edge: тепер під час пошуку можна радитися із ChatGPT

7-го лютого Microsoft анонсувала оновлені версії свого пошуковика Bing та браузера Edge. Головною фішкою апдейта стане використання штучного інтелекту ChatGPT. Тепер користувачі зможуть отримувати відповіді від віртуального асистента просто на головних сторінках пошуковика, що має значно підвищити якість пошуку. 

Про це Microsoft розповіла на своєму сайті в офіційному анонсі. Зокрема, компанія збирається використати можливості штучного інтелекту, створеного на базі ChatGPT. Користувачі зможуть отримувати результати пошуку, які значно більше відповідають очікуванням. Крім цього, можна консультуватися з ботом на базі згаданої системи штучного інтелекту просто під час пошуку. 

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла зазначив, що парадигму вебпошуку дуже давно не чіпали – вона залишалася сталою. Він сподівається, що більш активне використання штучного інтелекту має вивести її на новий рівень. Завдяки ній отримувати необхідну інформацію можна буде значно швидше. 

Оновлений Bing

Під час анонсу компанія показала оновлену версію пошуковика Bing. Його можна буде налаштувати по-різному, і якщо вам не дуже хочеться, аби до вас чіплявся з питаннями чи порадами штучний інтелект – то можете залишити більш традиційний формат пошуку. При цьому, деякі анотації від оновленого ChatGPT будуть присутні поруч. 

Інший варіант роботи пошуковика – пряма взаємодія зі штучним інтелектом. Ви зможете напряму спілкуватися з ним просто під час пошуку. Користувачі зможуть ставити питання в звичайному інтерфейсі чату. 

Компанія показала декілька прикладів роботи оновленого пошуковика. Серед запитів пропонувалися рецепти для їжі, поради для подорожей та купівля меблів в Ikea. Також Bing просили побудувати маршрут для 5-денної подорожі до Мексики. Чатбот самостійно описав приблизний маршрут, використавши дані з джерел, аби користувачі могли самій знайти додаткові дані. 

Приклад відповіді штучного інтелекту 
Приклад відповіді штучного інтелекту 


Усі можливості штучного інтелекту працюють на базі оновленої версії GPT 3.5. Ця мовна модель забезпечила роботу ChatGPT від OpenAI. Самі розробники назвали нову версію «моделлю Prometheus» – вона має бути кращою за свого попередника. 

Оновлений Edge 

Приклад роботи оновлень у Microsoft Edge
Приклад роботи оновлень у Microsoft Edge


Браузер Microsoft Edge також отримає нові функції завдяки згаданій технології. Усього їх буде дві – їх вбудують в бічну панель браузера. Мова йде про такі функції: 

  • «Чат» – користувачі завдяки ній можуть узагальнити вміст відкритої сторінки. Крім цього можна ставити ШІ запитання щодо вмісту. 
  • «Написання» – функція допомагає згенерувати будь-який текст. Це можуть бути як розгорнуті листи так і прості пости в соцмережах. Для цього потрібно дати ШІ декілька базових підказок. 

 

Що цьому передувало

Система ChatGPT від Microsoft почала стрімко набирати популярність після свого виходу. На фоні цього, компанія почала стрімко розвивати напрямок та пов’язані з ним продукти. До прикладу, вона інвестувала в компанію-творця самого чатбота OpenAI 10 млрд доларів

У майбутньому компанія збирається ще більше інвестувати в інтеграцію штучного інтелекту. Так, розробки на базі ChatGPT мають з’явитися не тільки в пошуковику чи браузері, а і в нових продуктах від Microsoft у сфері програмного забезпечення

Нагадаємо, що ведучим Євробачення стане українець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.     

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube