Скандал з обороною Харківщини: Синєгубов розповів, коли почали зводити третю лінію фортифікацій

Голова Харківської ОВА заявив, що фортифікації, на які витратили вісім мільярдів гривень, на порядок відрізняються від тих, які будували у 2022-2023 роках

синєгубов, фортифікації
Олег Синєгубов запевняє, що за тиждень будували близько десяти об'єктів

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів, що третю лінію оборони на Харківщині, за яку відповідає його адміністрація, розпочали будувати приблизно за 10 тижнів до наступу РФ на область - з 1 березня. До цього була постанова, контракти та інші бюрократичні процедури. Очільник області також пояснив, що ці фортифікаційні споруди відрізнялись від тих, що зводили у попередніх роках. 

В інтерв'ю газеті Українська правда, яке вийшло у п'ятницю, 24 травня, Синєгубов розповів деякі деталі будівництва. І спробував пояснити, чому виник скандал через провальне будівництво. 

"Постанова була про початок будівництва, якщо я не помиляюся, була на початку рокуПотім були організаційні процедури щодо контрактування, потім ще декілька розпоряджень щодо порядку використання коштів, проєкти. Проєкти – що там має бути, з чого мають складатися ті чи інші фортифікаційні споруди, чому протитанковий рів має бути, умовно, не два метри, а три – розробляло Міноборони", - сказав він. 

За словами очільника Харківщини, ці фортифікації почали зводити 1 березня. Запевняє, що щотижня будували приблизно десять об'єктів і на пік будівництва вийшли у квітні. Споруди, за його твердженням, на порядок відрізняються від тих, які будували у 2022-23 роках: за характером бетонних конструкцій, облаштуванням ходів сполучень.

"Раніше ми робили ходи сполучення, однак не мали їх облаштовувати до заходу військ (просто копали траншеї, не перекриваючи їх деревом – УП). Бо деревина псується під впливом погодних умов. Однак нові фортифікації передбачали й облаштування ходів сполучень, і певну технологію, певне дерево, розмір тощо. Після того ми мали отримати карти-схеми – це позначення того, де на місцевості треба збудувати ту чи іншу фортифікаційну споруду – взводний опорний пункт (ВОП), протитанковий рів, тетраедри, невибухові загородження тощо", - сказав він. 

Також Синєгубов пояснив, що на процес будівництв вплинуло  розмінування території. Отримання від військових актів розмінування й будівництво трохи затягнули початок робіт - каже, що по деяких об'єктах вдалося отримали акти розмінування лише в кінці березня і на початку квітня. 

Провал будівництва фортифікацій 

Раніше Інформатор писав, що Харківська ОВА витратила на будівництво укріплень понад 8 млрд грн. за рік, але саме будівництво виявилось провальним. У матеріалі нашого сайту Найбільші замовлення на деревину для фортифікацій на Харківщині отримали алкоголічка та продавчиня з наливайки ми детально розповіли, що деревину для фортифікацій постачали фірми з ознаками фіктивності. Ним керували якісь дивні люди: жінка, яку позбавили батьківських прав, чоловік, який отримав покарання за спробу вкрасти в магазині спиртне, та людина, на яку записано більше півсотні фіктивних фірм.

Також ми розповідали, що кримінальне провадження щодо завищення цін під час придбання деревини для будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині відкрили ще у лютому 2024 року. Ціну накручували, прикриваючись видатками на логістику. 21 травня СБУ отримала доступ до всіх документів щодо закупівель деревини. 

Нагадаємо, росіяни пішли у масштабний наступ на Харківщині 18 березня. Тоді ж український військовий Денис Ярославський заявив, що першої лінії укріплення та мін у районі Вовчанська взагалі не було.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube