Скандал з Бойко у Раді: Порошенко, Тимошенко та вся стара гвардія дружньо підтримала проросійського політика

З другої спроби Рада виключила Юрія Бойка з комітету з прав людини. Але провальне перше голосування дозволило йому перевірити лояльність старих друзів

Скандал з Бойко у ВР - колаж
Тимошенко та Порошенко виказали лояльність до Бойка, відмовившись голосувати за його виключення з лав комітету.

Парламентар Юрій Бойко – більше не член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин. Але народні депутати звільнили його з цієї посади лише з другої спроби, після палких дискусій та навіть бійок. Показово, що провальне перше голосування стало лакмусовим папірцем для визначення старих друзів Бойка в залі Ради. А він дружить з усією "старою гвардією", із Порошенком та Тимошенко включно. 

Виявилося, що прихильність до нього зберіглася і в Петра Порошенка, і в Юлії Тимошенко, і навіть у голови фракції "Голосу" Олександри Устінової. Усі вони прикинулися грибочками – удали, що їх немає в залі під час голосування, витягнувши картки. Система порахувала, що ці депутати були відсутні.

"Історія з голосуванням демонструє приховані течії й закономірності української політики (і сучасної та традиційної). Голосування мало суто символічне значення і нічого страшного для Бойка не означало. Але чимало народних депутатів, які не брали участь в цьому голосуванні, не хотіли псувати відносин з Юрієм Анатолійовичем, якого вони давно і добре знають. Як з’ясувалось, друзі, або просто симпатики й добрі знайомі є у Юрія Бойка в усіх фракціях і депутатських групах нинішнього складу Верховної Ради. Як, до речі, це було і в попередніх складах нашого парламенту. Є зовнішній, публічний бік нашої політики (з показними ідеологічними конфліктами та політичними протистояннями) – для виборців і глядачів, а є її прихована сторона – для реальних і неформальних відносин. І тому не варто дивуватися, що Юрій Бойко та його політичні товариші добре почувалися і почуваються при різних владах і президентах. Вони з усіма вміли домовлятися. І в цьому є секрет їх політичної живучості", - написав політолог Володимир Фесенко.

За багато років у політиці Бойко обріс не просто зв'язками – він одна з основ проросійського клану. При цьому, багато хто щиро поважає його за притаманні чесноти, переказуючи легенди про побутову скромність та аскетизм, непоказну допомогу нужденним. При цьому Бойко уособлює й іншу сторону "старої" політичної школи, допомагаючи обраним однією рукою, іншою він разом з Медведчуком відкрив двері Путіну. "Київ за три дні" та "Нам є, з ким розмовляти в Україні", - це все, у тому числі особисто про Бойка.

"Голосування по виключенню Бойка з комітету – це ганьба. ВР продемонструвала повне ігнорування конкретних запитів суспільства. "Старі" політики тримаються один за одного. Жоден "ветеран" української політики за виключення Бойка не проголосував. Всі вони уже живуть "виборами", а тому і поводять себе відповідним чином. Хтось уже, мабуть, мріє про "грузинський сценарій", і тому поспішає показати лояльність проросійським політикам", - прокоментував скандал політолог Петро Олещук.

Бойко все ще вільно себе почуває в Україні, хоча і сходив в СБУ на допит після скандальної заяви про "радикалів, які зносять пам'ятники". На третьому році війни він спирається на залишки виборців "регіоналів", яких все ще достатньо для переобрання нової політичної сили за діючими виборчими законами. Тимошенко та Порошенко розуміють це краще за інших. У розкладках якогось майбутнього парламенту вони бачать себе якщо не на сусідніх кріслах, то десь поблизу в одній ложі. Знають, що у Бойка довга пам'ять та він може згадати, як голосували проти нього тільки після примусу. Мовляв, що ми могли зробити під тиском обставин.

Не виключають, і повернень до старих правил гри, коли партії поділили між собою електоральне поле, разом пройшли в Раду, в там під прикриттям купола разом продовжили "вирішувати" – тобто ділити Україну, враховуючи, звісно, інтереси Москви. Звідти за цим голосуванням спостерігав і путінський кум Медведчук. Саме такі кульбіти парламентарів потім оформлюються у слова Путіна, який сьогодні з екранів сказав, що росіянам ще є з ким розмовляти в Україні, але з чинним президентом Володимиром Зеленським він говоритиме тільки після виборів. Якщо Бойко максимально консолідує свою підтримку серед виборців, то проросійські сили знову матимуть голоси на вищих щаблях влади в Україні.

 

Навіщо Бойко виходить у публічний простір

Повернення народного депутата від колишньої та вже забороненої партії ОПЗЖ Юрія Бойка пов’язане з підготовкою до майбутніх виборів в Україні. Таку думку висловлюють експерти, які зауважують, що політики вже перебувають “на низькому старті” перед початком передвиборчих кампаній. Соціологія показує, що в Україні залишається запит на політиків із проросійським курсом, які знову можуть об’єднатися і зайти у Верховну Раду. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube