Скандал у Києві: Житловий комплекс перекрив транзитну дорогу від станції метро до ТРЦ

Зручного проходу пішоходів зі сторони метро "Теремки" до ТРЦ "Республіка парк" більше немає, хоча містобудівна документація в межах "червоних ліній" забороняє встановлення парканів

ТРЦ "Республіка парк"
Один з найбільших в Україні ТРЦ "Республіка парк"/Фото: LigaNet

Житловий комплекс "Республіка" на Теремках від KAN Development повністю перекрив транзитну вулицю, яка знаходиться на його території. За планом міста вона має забезпечувати зручний прохід пішоходів зі сторони метро до торгово-розважального центру "Республіка парк". Але тепер людям доведеться йти в обхід.

Про це пише Хмарочос. 

Видання наголошує, що перекриття вулиці сталося всупереч  Детального плану території, прийнятого Київрадою. Тут ця ділянка визначена як громадський незабудований транзитний шлях. Мета будь-якої транзитної вулиці - забезпечити зручний прохід пішоходів. Але тепер вони не зможуть пройти зі сторони станції метро "Теремки" до ТРЦ "Республіка парк", бо ЖК "Республіка" цей шлях перекрив. 

Public space? Ні, не чули 

Містобудівна документація в межах "червоних ліній" забороняє встановлення парканів. Але мешканці ЖК "Республіка" повністю перекрили вулицю і зробили її внутрішньою територією. 

"У нашому початковому проекті територія не була закритою, – розповідала архітекторка ЖК "Комфорт Таун" Ольга Афьорова. – Але під тиском жителів нам довелось розробити всю систему: паркан, шлагбауми, КПП тощо. У наших реаліях доводиться погоджуватися з прагненням жителів нових районів до безпеки". 

Водночас архітекторка та народна депутатка Ганна Бондар пояснила, що режими використання вільних територій регулюються в Україні містобудівною документацією. Тобто, якщо в детальному плані території зафіксовані конкретні місця забудови й вільні від забудови території, то ця вимога має виконуватися власниками земельних ділянок.

"Однак, право проходу або проїзду на територіях житлових комплексів, які є у власності ОСББ, на жаль, не врегульовано. Це мало би бути в місцевих правилах забудови, однак даний вид документації був скасований ще в 2011 році. Також вимоги можуть бути зафіксовані в зонінгу – окремі правила для різних зон, однак, як відомо, в Києві не затверджений план зонування", – розповіла депутатка.

Також Ганна Бондар пояснила, що проблему створює відсутність в українському законодавстві поняття "public space" (громадський простір, публічний простір, спільний простір тощо). У нашому уявленні це простір на комунальній землі, відкритий для всіх мешканців цілодобово. Однак режим використання public spaces теж регулюється, і в цивілізованих країнах такі простори іноді розташовуються на земельних ділянках приватної власності. Цю норму слід врегулювати й у нас. Інакше хто завгодно зможе забирати транзитні вулиці й нічого за це йому не буде. А страждатимуть - пішоходи. 

Як писав Інформатор, київський ТРЦ "Магелан" вже у 14-й ра виставили на аукціон. Після низки невдалих спроб його продати, ціна впала більш ніж у 6 разів - до 498 млн гривень.

МИ також інформували, що у Києві буде висотний торговельно-побутовий комплекс на проспекті Броварському біля станції метро "Чернігівська

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube