Скандал із закупівлями для армії: двом колишнім топпосадовцям Міноборони повідомили про нову підозру за двома статтями

З ексзаступника міністра і директора Департаменту закупівель зняли першу підозру, але оголосили нову: тепер їм загрожує 15 років позбавлення волі, якщо суд визнає їх винними

ДБР
ДБР і НАБУ прийшли з новою підозрою до військових посадовців

У п'ятницю, 21 квітня, ДБР зняло попередню підозру з колишнього заступника міністра оборони й директора Департаменту держзакупівель щодо службової недбалості. І оголосило нову відразу за двома статтями: зловживання владою та службовим становищем і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період за попередньою змовою групою осіб. Тепер військовим чиновникам загрожує до 15 років позбавлення волі, якщо суддя визнає їхню провину. 

Про це повідомляє пресслужба ДБР. 

"Працівники ДБР спільно з НАБУ у межах спільної слідчої групи повідомили нову підозру колишнім заступнику міністра оборони України та т.в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони України. Вони під час закупівлі продуктів для армії завдали збитків державі на мільйони гривень", - йдеться у повідомленні. 

У відомстві інформують, що у грудні 2020 - січні 2021 років керівник департаменту Міноборони уклав договори про закупівлю послуг з організації харчування Збройних сил України на 2021 рік. Надалі, за вказівкою заступника міністра оборони України, він незаконно підписав вісім додаткових угод з постачальниками зі свідомо невигідними для ЗСУ умовами.

"ДБР викрило оборудку у жовтні 2021 року та згодом передала справу до НАБУ. В ході подальшого спільного розслідування було встановлено, що умисні протиправні дії посадовців також завдали майнову шкоду ЗС України через додаткові витрати військових частин під час здійснення перерозподілу непорушних запасів продовольства. Крім того, оборудка призвела до зниження бойової готовності, обороноздатності Збройних сил України, підриву авторитету ЗСУ та створила потенційну загрозу основам національної безпеки України, які призвели до інших тяжких наслідків в особливий період", - інформує ДБР. 

Чоловікам повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри на нову підозру за двома статтями Карного Кодексу України:

  • зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України);
  • перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, яке призвело до інших тяжких наслідків, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України).

У ДБР зазначають, що максимальна санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

У Державному Бюро розслідувань не називають імен, але за даними джерел інформаційного агенства УНІАН, підозрюваними є Ігор Халімон і Костантин Ступак. Саме вони перебували на цих посадах, що називає ДБР, у вказаний період часу. Зазначимо, що Олексій Резніков тоді ще не очолював Міністерство оборони. 

Корупційні скандали в Міноборони 

Нагадаємо, наприкінці січня після розслідування журналістів стало відомо, що посадовці Міністерства оборони України закуповують харчові продукти для військовослужбовців удвічі-тричі дорожче, ніж в супермаркетах Києва. Усі пам'ятають "золоті яйця" по 17 гривень за штуку і недолугі спроби посадовців виправдатись, що це ніби то ціна за вагу. Заступнику міністра Шаповалу ця історія вартувала посади - він подав у відставку. Сам Олексій Резніков в одному з інтерв'ю сказав, що теж написав заяву, але президент Володимир Зеленський переконав його залишитись керувати Міністерством оборони. 

На початку лютого стався ще один скандал: СБУ викрила посадовця, який витратив 100 мільйонів гривень на закупівлю бронежилетів, але товар виявився неякісним. В такому "захисті" воювати не можна, куля легко пробиває пластину. Довелось ці бронежилети відкликати зі складів. 

Влада намагалась відрегулювати законодавство таким чином, щоб у деяких посадовців Міноборони не залишилось шпаринок для схем і вони перестали наживатись на війні. Зокрема, ВР прийняла закон про закупівлі для ЗСУ, який мав би зробити прозорими й конкурентними усі закупи й гарантувати, що яєць по 17 гривень більше не буде. Однак, на початку квітня стало відомо, що Мін'юст закупив для тюрем дешевшу картоплю, ніж Міноборони для армії. Отже, "накрутки" на ціни й далі діють. Апетити військових посадовців не зменшуються. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube