Борис Джонсон розповів, що частина європейських політиків хотіла швидкого програшу України

Читать на русском

Скандальне інтерв’ю Бориса Джонсона припідняло завісу над закуліссям європейської політики

Читать на русском
Борис Джонсон розповів, що частина європейських політиків хотіла швидкого програшу України
Експрем’єр Британії розповів, як переконував союзників протистояти кремлю

Скандальне інтерв’ю Бориса Джонсона припідняло завісу над закуліссям європейської політики

За словами експрем’єра Великої Британії, якого українці поважають за принципову позицію і віддану підтримку в російсько-українській війні, довелося докласти чимало зусиль, аби спонукати частину країн ЄС нас підтримувати. Про це давно здогадувалися, але слова політика, якого українці називають «Джонсонюком» уперше винесли питання на широку публіку.

Вважали, що опір безрезультатний

В ефірі телеканалу CNN, який відбувся 21 листопада, Борис Джонсон розповів, як реагували світові лідери на повідомлення про ймовірний початок війни. За його словами, європейські політики дійсно були готові прийняти агресію путіна та хотіли лише, аби вона тривала якомога менше. Джонсон сказав, що зараз ставлення західних країн до російсько-української війни кардинально відрізняється від того, яке було перед та одразу після повномасштабного вторгнення.

«Французи до останнього все заперечували. Німці з усіляких економічних причин вважали, я скажу страшну річ, що було б краще, якби все закінчилося швидко та Україна впала», — розповідає Борис Джонсон.

В інтерв’ю він також каже, що схожою була позиція і в інших країн, зокрема Італії, яка була критично залежна від російських енергоносіїв. Джонсон, як і належить політику намагається згладити враження від різкості своїх слів і додає, що може зрозуміти їхній хід думок. Водночас, заявляє він, це було неприпустимо для нього. Джонсон підкреслив, що країни ЄС згодом об’єдналися навколо ідеї підтримки України й зараз їхня позиція непохитна, а санкції, які вони запровадили, дуже відчутні для росіян.

Багато експертів вважали, що російське вторгнення в Україну буде справою кількох тижнів або днів. Натомість ми відбили перший напад москви на Київ, провели блискучу контрнаступальну операцію на Харківщині та звільнили Херсон. І зараз російська армія поступово виснажується.

Без союзників ми б не змогли успішно протистояти ворогу

Джонсон сказав, що після того, як путін розпочав вторгнення в лютому, ставлення в Європі різко змінилося. Цивілізований світ швидко зрозумів, з якою варварською силою має справу

«Те, що сталося, полягає в тому, що всі — німці, французи, італійці, усі… Джо Байден — побачили, що вибору просто немає. Тому що із цим хлопцем не можна було домовитися. Це ключовий момент», — сказав експрем’єр.

У липні країни G7 були вже одноголосні щодо підтримки України
У липні країни G7 були вже одноголосні у своїй підтримці України

З моменту початку бойових дій, ЄС, США та інші країни умовного Заходу (включно з Японією та Ізраїлем) надали нам безпрецендентний рівень військової допомоги та фінансової підтримки. Супроти росії запроваджено санкції, які відчутно б’ють по економіках союзників, особливо в Європі.

Зокрема недавно Німеччина надала Україні озброєння та значний транш макрофінансової допомоги. А Франція передала Україні ЗРК Crotale та РСЗВ і оголосила про готовність виділити кошти для підтримки українського бюджету. Усе це в сукупності дозволило Україні перемелювати війська загарбників так, що зараз іде мова про нову хвилю мобілізації в росії, яка, як очікують, буде ще гіршою від попередньої.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.