У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В росії, здається, дедалі більше стурбовані наступними українськими контрнаступальними операціями на півдні України
1 листопада в росії розпочався осінній призов. В Кремлі планують залучити додаткових 120 тисяч військовослужбовців. Однак і ця кількість, на думку росіян, є замалою, бо, ймовірно, там готуються до другої прихованої мобілізації.
Про це пишуть американські аналітики з Інституту вивчення війни.
Хоча офіційно путін оголосив про закінчення часткової мобілізації, російські Telegram-канали та незалежні російські видання активно обговорюють ознаки того, що насправді ж Кремль готується до другої хвилі мобілізації. Там вже розповсюджують фото повісток, які ніби вже почали вручати росіянам із закликом з'явитися за мобілізацією в січні 2023 року, й публікують докази того, що держпрацівників відправляють на мобілізаційні навчальні курси. Шириться припущення, що загальний призов в росії почнеться в грудні-січні.
"Продовження таємних мобілізаційних зусиль і потенційна підготовка до іншої хвилі мобілізації разом із поточним осіннім циклом призову, ймовірно, додадуть суттєвого навантаження на і без того переобтяжений російський апарат формування збройних сил", — вважають в Інституті.
Як раніше оцінювало ISW, Путін, ймовірно, наказав припинити часткову мобілізацію, щоб звільнити бюрократичні та адміністративні можливості для призову на 1 листопада. Однак очевидно, що російська влада ніколи повністю не припиняла мобілізаційні зусилля, а це означає, що обмежена кількість мобілізованих новобранців все ще змушена проходити систему навчання в той самий час, коли призовники проходять власний цикл підготовки. Це, ймовірно, призведе до ще нижчої якості навчання як мобілізованих новобранців, так і військовозобов’язаних. В тих росіян, що вже на війні проти України, продовжують відзначати низький моральний дух і погану дисципліну.
Верховна Рада Україна продовжила воєнний стан та мобілізацію ще на 90 днів. Зокрема, з 21 листопада й до 19 лютого 2023 року. Посилення мобілізації в Україні можливе, але все залежить від ситуації на фронті. Так вважає начальник управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач. За його словами, кожний центр комплектування та соціальної підтримки має план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати. І лише, якщо ситуація на полі бою ускладнюватиметься, то його можуть змінювати. Однак, на скільки, – прогнозувати важко. Наразі потреби в мобілізації усіх військовозобов'язаних чоловіків немає. Ба більше, навпаки в уряді ухвалюють закони, аби які дають можливість звільнення окремих категорій людей, мобілізованих після початку повномасштабної війни.
Нагадаємо, на Луганщині через значні втрати окупанти примусово відправляють на війну медиків. А на тимчасово окупованих територіях України загарбники хочуть легалізувати призов громадян, що є грубим порушенням російських міжнародно-правових зобов'язань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.