Сіті не буде першим, а Челсі прямує на виліт? Аналіз 10 турів АПЛ

Сіті не буде першим, а Челсі прямує на виліт? Аналіз 10 турів АПЛ

Читать на русском

Одразу три команди після 10 турів набрали понад 90% очок

Читать на русском
Челсі ніяк не може знайти свою гру. Фото: Gettyimages.com
Манчестер Сіті доведеться боротися за чемпіонство з двома суперниками. Фото: Gettyimages.com

Одразу три команди після 10 турів набрали понад 90% очок

Чверть Англійської Прем’єр-ліги позаду і за цей час ми переконалися, що сюрпризи можуть бути навіть там, де все здавалося вирішеним. Кризи МЮ та Челсі, казка Тоттенгема, все частіші виступи українців за англійські клуби.

Інформатор розповідає про найголовніше, що слід бачити в турнірі за цей час.

Тільки дві непереможні команди

Неймовірно, але Арсенал та Тоттенгем зберігають нулі на позначці поразок після 10-ти турів. Хоча обидві команди були близькі до цього кілька разів. Наприклад, останній виїзний матч проти Кристал Пелас - дуже важка звитяга. А фанати шпор із валідолом згадують вирвані три очки проти Шеффілда на 98-й та 100-й хвилинах.

Поруч не менш знервовані вболівальники Арсенала - як мінімум, після гри з Челсі; цей той матч, де забив супергол Мудрик. Важкі перемоги були над Ноттінгемом, Кристал Пелас та Евертоном, а ще - втрача очок із Фулгемом.

Так-так, у Лондоні або кризові, або вражаючі гранди. До слова, між собою два непереможні лідери кращого не визначили - 2:2 на Емірейтс. Далі простіше буде Тоттенгему - клуб вилетів з Кубку футбольної ліги та концентрується повністю на еліті. А от Арсенал міксує і Кубок, і АПЛ, і Лігу Чемпіонів.

Сіті міг би претендувати на цей статус, але команда неочікувано програла Вулвергемптону та втратила нічию проти Арсенала. Дві поразки поспіль - певно, щоб було цікавіше. Чи означає це, що блакитний Манчестер втратить четверту поспіль перемогу в АПЛ? Звісно, ні, ми багато разів бачили, як Пеп та його команда втрачають все - а в останню мить стають лідерами з великим відривом. Чекаємо матч Сіті - Тоттенгем, який пройде за місяць. Ось там вже буде чіткіше видно, хто насправді претендує на золото ліги. А щільність команд у верхівці теж вказує, що містянам доведеться побитися не тільки з лондонцями за медальні місця АПЛ.

Сіті не буде чемпіоном, а Челсі прямує на виліт? Що показали нам перші 10 матчів АПЛ 1

Нестабільність грандів вражає

Нагадаємо розклади минулого розіграшу. У сезоні 22/23 МЮ фінішував третім, Челсі провалився аж на 12-те місце. Для порівняння, того разу за перші 10 матчів манкуніанці йшли у першій трійці, а от лондонці були в зоні вильоту. Цього разу, схоже ситуація повториться.

Що трапилося з Юнайтед? Багато хто скаже - тен Хаг. Дійсно, тренер дуже погано готує футболістів на більшість матчів і посварився з окремими виконавцями, та чи може лише це бути проблемою? Адже, гравці можуть протестувати проти ідеї коуча, але як це заважає їм стати командою самим по собі, чи бодай демонструвати щось індивідуально?

За десять ігор МЮ поділив результати навпіл: 5 поразок та 5 перемог. Це дуже показова статистика: проти топ-клубів немає результату і майже немає голів; порятунок на останніх хвилинах у матчі з Брентфордом не перекриє враження від програшів Кристал Пелас та Брайтону.

А розгром від іншого Манчестера в одні ворота тільки підкреслив абсолютну інертність манкуніанців у матчах, де вони нічого не можуть контролювати. Навіть Онана вже знайшов свою гру, а головний мем Магвайр навіть забиває у єврокубках. Та інші складові команди з матчу в матч непередбачувані. Таке враження, що це прихований бунт проти тен Хага.

Поруч на прогулянці Челсі. Почеттіно не має таких проблем у комунікації з футболістами, а самі по собі вони також можуть багато що показати - той же Стерлінг, кращий бомбардир команди. Щоправда, забивав вінгер Лутону та Бернлі, новачкам АПЛ. А сам клуб не може втримати перемоги і втрачає їх там, де все було під контролем - передаємо привіт Арсеналу, Астон Віллі, Ноттінгему. Ще й Брентфорд переміг 0:2 на Стемфорд Брідж, поразка просто в саме серце. Вилікувати системну кризу обох клубів не можуть вже кілька місяців і світло в цьому тунелі поки не вмикається.

Українці - талісмани своїх команд

Про Челсі Мудрика та Арсенал Зінченка ми вже поговорили, але це не всі наші співвітчизники серед клубів кращої ліги. Тут є певна закономірність: коли українці грають - їх команди виграють. Наприклад, Евертон Миколенка. Відколи захисник повернув собі довіру тренера - клуб виграв три з п’яти матчів. І саме Миколенко був одним з найкращих у дербі проти Ліверпуля: Віталій закрив Салаха, через що єгиптянин зміг забити двічі тільки наприкінці гри, коли українця вже замінили. А в матчі проти Вест Гема взагалі став одним із кращих на полі.

Брентфорд, в якому грає Ярмолюк, також зловив власний вайб. У 19-річного півзахисника кілька досягнень: поповнив перелік українців в АПЛ, став наймолодшим дебютантом серед наших співвітчизників, а також - перетворюється на талісман. Адже при ньому бджоли не програють. Борнмут Забарного - ще один клуб, який теж дочекався зіркової миті. Наш захисник прямує до статусу капітана команди, усі 10 матчів у нього зі старту і без замін - топова довіра з боку тренера. А перша перемога в АПЛ заслуга і українця. Колектив залишає зону вильоту та готується до матчу проти Сіті.

Хто серед кращих гравців?

Дубль Холанда в дербі проти Манчестер Юнайтед дозволяє норвежцю закріпити перевагу серед кращих бомбардирів. Найближче до нього тримаються Салах і Сон, у яких 8 м’ячів. Далі - Вілсон з Ньюкасла (7 голів) та брентфордський Мбемо (6 голів). Кращий асистент ліги на сьогодні - португалець Нету з Вулвергемптона. Від початку сезону нападник забив лише одного разу, а от гольові передачі роздає в усі боки, назбирав вже сім таких. Переслідує його Тріпп’єр - 6 асистів, хет-трик із них він зробив у шалених 0:8 проти Шеффілда.

А от за системою гол+пас краща п’ятірка виглядає ось так: Голанд (11+2), Салах (8+4), Воткінс (5+5), Меддісон (3+5), Нету (1+7). Хто має шанс до зими покращити власні позиції? Та кожен з них. Тим паче, Стерлінг, Меддісон, Холанд, Едегор, Боуен, Ісак та інші вже можуть зосередитися на внутрішніх чемпіонатах: їх збірні або вирішили питання відбору на Євро, або вже не мають шансів на головний турнір. Тому викликати їх у збірну не так важливо, тренери напевне перевірять сили інших гравців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.