Пеп руйнує стратегією тен Хага - аналіз матчу МЮ - МанСіті

Манчестер Сіті показав, що подолав кризу

Гвардіола продовжує переслідування Тоттенгема. Фото: Gettyimages.com
Захист МЮ не зміг зупинити Голанда. Фото: Gettyimages.com

Одним з головних цього уїк-енду, безумовно, був матч Манчестер Юнайтед - Манчестер Сіті. І цього разу Гвардіола не пішов на експерименти, та чітко розібрав усі больові точки манкуніанців - Сіті, ніби на тренуванні, просто не помічає МЮ.

Інформатор розповідає, як пройшов центральний матч тижня.

Перед грою

На Олд Траффорд зустрічалися два клуби з проблемами. МЮ виграє там, де вже нема куди тягнути; програє там, де мав би громити. Сіті впевнено йшов до нового чемпіонства, але раптово команда Пепа згоріла Вулвергемптону та Арсеналу. Між собою вони востаннє зустрічалися у фіналі Кубка Англії - трофей забрали містяни. На таку гру тен Хаг довірився Гейлунду, Рашфорду, Магвайру, Еріксену та Фернандешу. Пеп зі старту випускав Голанда, Родрі, Гріліша, Гвардіола та та Вокера.

Перший тайм. Домінація Пепа з перших хвилин

Сіті починав дуже активним та високим пресингом - без м’яча це було щось близьке до 3-2-5, де на флангах підіймалися Бернарду та Фоден. У такому режимі МЮ доводилося часто загравати Онану, аби вийти з власної половини. Пеп вибудував дуже швидкий футбол: м’яч постійно змінював фланг, а від захисту до вінгерів його доставляли за лічені секунди. Такі відчайдушні дії Юнайтед намагався ловити на помилках, втім вибігання Гойлунда вдавалося закривати Діашу, а Фернандеш не встигав на підтримку атаки.

Цього разу Гвардіола вирішив бити точнісінько у найслабше місце МЮ - остання лінія. Усі чотири захисники стали об’єктом пресингу, по гравцю Сіті на кожного оборонця манкуніанців. Контрдії Юнайтед не вдалися - Еванс та Магвайр персонально закривали виключно Холанда, чим звільняли зони для флангів містян, а на оборону доводилося грати і Фернандешу, і Рашфорду. Навіть Гойлунд на стандартах повертався до карного. В один з таких моментів він перетримав Родрі та привіз пенальті. Удар з позначки без проблем реалізував Ерлінг.

В атаці у господарів нічого не вдавалося - Гойлунд двічі вибігав на швидкості, але його з’їдали. Та й не було МЮ коли атакувати - на їх ворота тисли одразу 8 гравців, сміливий футбол від Пепа затис захист червоних дияволів і не дозволяв відпрацювати на якусь передачу вперед. Втрати через травми Каземіро, Ван-Біссаки, Мартінеса тен Хаг компенсувати не зміг.

Другий тайм. Впевненість Сіті конвертується у голи

Початок тайму - єдиний момент, коли ми згадаємо прізвище Едерсона. Якщо під перерву в нього ще була робота, то на другі 45 хвилин він лише раз парирував дальній постріл Фернандеша і все, відпочивав перепасовками. Тараном проходити оборону суперника манкуніанці не змогли, а за 4 хвилини після старту спрацювала зв’язка Бернарду - Холанд: норвежець просто знав, де стати і підставив голову під подачу португальця. 0:2 на початку тайму.

Період з 50-ї по 65-ту хвилину став показовим щодо раптових рикошетів. Обидві команди назбирали браку в передачах, однак, Сіті швидше адаптувався до нового формату та встигав накривати порожні зони подвійною підстраховкою. Юнайтед спробував високо загравати Фернандеша та Рашфорда, але їх вимикали Родрі й Вокер. Віддамо належне манкуніанцям за спроби контрборотьби. Ліндельоф та Гойлунд до останніх секунд на полі намагалися створити хоч якийсь результат для команди, а Рашфорд ледь не забив, коли його забігання проґавили, втім забракло влучності.

Серед гравців Сіті відзначимо Бернарду та Гріліша. Їх взаєморозуміння з одного погляду знищило захист МЮ на лівому фланзі, через що манкуніанці постійно одного з цієї пари втрачали. Як наслідок - або нова подача в карний від португальця, або нова спроба удару англійця. А гол Фодена - результат спроби дального удару Родрі: Онана врятував, втім закривати добивання вже ніхто із захисників не встигав.

Хоча насправді, цей матч - крута дуель голкіперів. Едерсон закривав свої ворота від усіх ударів, а Онана провів черговий яскравий перфоманс: містяни намагалися бити звідусіль, бо їх зовсім не закривали. Тому воротар назбирав за весь матч сім сейвів і врятував манкуніанців від ще більшого розгрому.

0:3 - проста та закономірна перемога Сіті, яка підтверджує, що криза подолана і попереду гонитва за Арсеналом та Тоттенгемом.