Українські десантники продовжують успішну операцію в Курській області, завдаючи серйозних втрат окупантам. За останні дні було ліквідовано цілий підрозділ російських морпіхів, які раніше вихвалялися жорстокими злочинами проти українських військових
Сили оборони України продовжують активні дії в Курській області, завдаючи окупантам значних втрат. Тим часом ворожа авіація активно застосовує керовані авіаційні бомби (КАБ), і лише за останню добу було зафіксовано 27 авіаударів з використанням 21 КАБ. Попри це, 82-га десантно-штурмова бригада з Буковини ліквідувала підрозділи тихоокеанських морських піхотинців Росії, які раніше вихвалялися жорстокими злочинами, у тому числі обезголовлення українського полоненого.
Відео з місця події, на якому показано знищених окупантів, оприлюднено на офіційному каналі Десантно-штурмових військ ЗСУ. Оборони України продовжують вести успішні бойові дії на території Росії, зокрема, на Курському напрямку. Особливу увагу вони приділяють тихоокеанським морпіхам, які причетні до воєнних злочинів проти українців.
Як уточнили поліські десантники, 14 загиблих російських окупантів входили до 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту Російської Федерації. Розвідники взяли штурмом ворожу позицію морпіхів. Вона була розміщена в одній з посадок у Курській області.
"Військові злочинці були переконані у своїй безпеці, проте штурм поліських десантників був настільки стрімким, що [російські військові] не те, що не встигли екіпіруватись, а й навіть берці не змогли взути", – йдеться в повідомленні.
Журналіст Юрій Бутусов розповів, що українські захисники також взяли в полон російських морпіхів зі 155-ї бригади. Відомо, що серед полонених окупантів – колишні в'язні із колоній суворого режиму. У розмові з військовослужбовцем ЗСУ російський загарбник розповів, що керівництво наказало їм "закріпитися та чекати "Ахмат".
"Раніше цей підрозділ неодноразово закликав до страти українських військових, один з її представників знімав відео з відрізаною головою воїна ЗСУ", – написав Бутусов.
Від початку операції ЗСУ на Курщині російське військове керівництво неодноразово змінювало строки завершення бойових дій у Курській області. Спочатку планували перемогти українські підрозділи до кінця літа, потім – на початку осені, а зараз уже перенесли цей термін на зиму. Про це розповів речник ОТУ "Сіверськ" Вадим Мисник в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Мисник повідомив, що російські війська намагаються витіснити українські сили, однак їхні плани щоразу знають поразки. Він підкреслив, що росіяни значно підсилюють свої взводи десантними та морськими підрозділами, а також бронетехнікою, але українські військові ефективно знищують всі резерви окупантів. За його словами, погіршення погодних умов може ще більше ускладнити спроби ворога просунутися вперед.
Ситуація на Курщині доволі складна, розповів офіцер ЗСУ Мирослав Гай в ефірі Ранок.LIVE, посилаючись на побратимів. Він припустив, що Кремль відтерміновує наказ щодо витіснення наших сил з Курщини, бо наразі не має відповідних сил і засобів.
"Знаю певну інформацію, в мене товариші там є, але доносити її я не маю права. Ситуація різна, скажімо. Достатньо складна. Я думаю, що Кремль відтерміновує наказ щодо витискання наших сил через те, що вони не мають такої можливості наступу", - зазначив Мирослав Гай.
Сили оборони України зберігають контроль над ключовими районами та продовжують діяти проти російських військ, завдаючи їм відчутних втрат. Крім того, за минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони України знищили декілька важливих об’єктів противника, включаючи два пункти управління, три райони скупчення особового складу та п’ять артилерійських систем.
На тлі цього військові експерти, зокрема Олександр Коваленко, відзначають, що російські війська продовжують контрнаступ у Курській області, але їхні успіхи залишаються незначними.
"До 1 лютого 2025 року вони мають завершити "звільнення" області та створити буферну зону на кордоні з Україною. Маневрена війна триває, і сили оборони України контролюють деякі райони, використовуючи рельєфні переваги. Хоча російські війська мають локальні успіхи, вони не можуть стабілізувати фронт, що робить виконання поставлених дедлайнів малоймовірним", - зазначає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Бійці ЗСУ просунулися в Курській області, а росіяни захопили нові позиції на Донеччині - в районі Кремінної, Покровська та Курахового. Окрім того, ворог, ймовірно, захопив Костянтинівку та Максимільянівку. Як стверджували російські військкори, українські війська спробували перетнути міжнародний кордон у районі Вольфіно (на південний захід від Глушкова), і що ЗСУ розгорнули додаткові резерви в районі лінії Кругленьке-Нікольскій, де вони почали атаку двома тактичними групами механізованих рот.
Українські сили в ході наступальної операції в Курській області 20 жовтня просунулися на північ від Суджі. Цей локальний успіх відзначається на тлі продовження боїв на головному виступі України в Курській області РФ. 14 жовтня джерела Інформатора повідомляли, що ситуація на Курщині критична для України, проте у ЗСУ є план Б. Є дані, що російські війська наразі досягли околиць Суджі, але велика битва за місто ще не розпочалася.
Окрім цього, вже 23 жовтня, за даними очільника ГУР Кирила Буданова, перші північнокорейські війська прибудуть до Курської області, щоб допомогти РФ відбити наступ ЗСУ на території Росії. Ще однією причиною участі північнокорейських військових у боях на боці РФ стане "обкатка" солдат КНДР в умовах сучасної війни для подальшого протистояння з Південною Кореєю. Про це повідомив керівник Центру протидії дезинформації РНБО Андрій Коваленко.
"Для КНДР допомога Росії військовими, окрім заробітку на цьому, також є обкаткою своїх солдат в умовах сучасної війни для подальшого протистояння з Південною Кореєю. Курщина і участь у боях там стане першим етапом цієї обкатки", - повідомив він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.