Сибіга зустрівся с колегою зі Словаччини: Братиславі пропонують взяти патронат над відновленням України

Україна сподівається на двосторонню угоду про безпеку зі Словаччиною та участь країни у другому Саміті миру

Андрій Сибіга, Юрай Бланар
Андрій Сибіга 7 жовтня запропонував словацькому колезі Юраю Бланару взяти патронат над одним з регіонів України

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 7 жовтня на Закарпатті провів переговори з міністром закордонних справ та європейських питань Словаччини Юраєм Бланаром. Сторони, як зазначає пресслужба МЗС України, обговорили ключові питання двостороннього порядку денного. Зокрема йшлося про подальшу підтримку України в умовах російської агресії, участь Словаччини у Формулі миру та підготовці до другого Глобального саміту миру.

Глава МЗС України підкреслив, що українська сторона сподівається на приєднання Словаччини до Декларації "Групи семи" щодо підтримки України та укладення відповідної двосторонньої безпекової угоди. Сибіга також запропонував Словаччині взяти патронат над одним з регіонів України в контексті відновлення, розвитку торгівлі та інвестицій. Міністр окремо звернуся до словацької сторони з проханням про підтримку в реабілітації поранених українських воїнів і отримав запевнення у готовності надати таке сприяння.

Андрій Сибіга наголосив, що Формула миру на сьогодні є єдиним і безальтернативним шляхом до відновлення всеосяжного, справедливого та тривалого миру в Україні згідно з цілями та принципами Статуту ООН. Він також відзначив українсько-словацьку співпрацю в рамках міжнародних організацій та співавторство Словаччини у ключових резолюціях ООН, ініційованих на підтримку України.

Міністр окремо поінформував про актуальну безпекову ситуацію та потреби з посилення стійкості України напередодні зимового переводу. Він висловив вдячність словацькій стороні за рішення виділити на енергетичні потреби та відновлення енергетичної інфраструктури України 500 тисяч євро в рамках Плану двостороннього співробітництва у сфері розвитку Словаччини. На ці кошти планується закупівля енергетичного обладнання від однієї зі словацьких компаній з подальшою його передачею Україні, пояснив Сибіга.

Тим часом Фіцо блокуватиме вступ України до НАТО

Відносини України та Словаччини зараз важко назвати безхмарними. Керівництво сусідньої країни не стоїть на проукраїнських позиціях і не поділяє український погляд на гарантії безпеки. Зокрема прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 6 жовтня заявив, що допоки він керуватиме депутатами, вступу України до НАТО не буде. Фіцо не приховує, що не буде погоджуватися на членство України в Альянсі.

Також прем'єр-міністр Словаччини заявив, що Захід нібито хоче війни в Україні. На його переконання, війна триває лише тому, що її підтримує Захід, щоб "поставити росіян на коліна". Щобільше, Фіцо подякував РФ за свободу Словаччини, закликав відмовитись від русофобії та анонсував візит до Москви. 

Скільки всього безпекових угод має Україна

Загалом, Україна підписала вже 23 двосторонні безпекові угоди (на базі Декларації "Групи семи" щодо підтримки України) з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом та Румунією.

13 червня президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський також підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників. Угода була підписана на полях саміту G7 в Італії. У тексті документа зазначається, що вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube