На наступних переговорах з Росією підійматимуть питання припинення вогню на фронті
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна прагне завершити війну у 2025 році. За його словами, Київ готовий до обговорення будь-яких заходів, які допоможуть у цьому. Україна планує обговорити з Росією припинення вогню вже під час наступної зустрічі.
Про це Сибіга розповів в інтерв'ю французькій газеті Libération. Він наголосив на важливості тиску на РФ.
"Ми готові говорити у будь-якому форматі щодо заходів, які допоможуть завершити цю війну. Ми дуже хочемо її завершити цього року. Саме тому так важливо продовжувати тиск на Росію, з нашими союзниками як в Європі, так і з боку США", - сказав він.
Також Сибіга розкрив, що будуть обговорювати українська та російська делегації під час наступної зустрічі. За його словами, на переговорах йтиметься про припинення вогню на фронті.
"Ми очікуємо на їхнє бачення припинення вогню й надамо їм своє. Це буде однією з ключових тем для обговорення на наступній зустрічі в такому форматі делегацій, який вже був у Туреччині. Ми хочемо, щоб переговорний процес просувався і ці зустрічі відбувалися якнайшвидше", - заявив Сибіга.
Також голова відомства додав, що сьогодні настав час для дипломатії, яка дозволить досягти справедливого й всеосяжного миру. Водночас не варто забувати, що саме Росія є джерелом агресії й саме вона наразі відмовляється завершити війну, підкреслив український міністр.
Наразі Україна готується до нового раунду переговорів, обговорюють одразу три можливі локації - Стамбул, Ватикан або Швейцарія. Також було оприлюднено, які європейські країни нині найбільш активно підтримують мирний процес. При цьому відомо, що Путін проти перемовин у Ватикані та вже відмовився туди їхати.
Попередні переговори пройшли у Стамбулі і завершилися без значного прогресу, зокрема через вимогу Росії вивести українські війська з Запоріжжя та Херсону, контроль над якими росіяни не мають. За інформацією джерел, РФ також погрожувала створити на Сумщині "санітарну зону" за вказівкою Путіна.
Єдина домовленість, яка була досягнута - обмін "1000 на 1000". Обмін відбувся протягом 23-25 травня в три етапи.