Аналітики вважають, що путін прагнув більшого, ніж запропонував Сі Цзіньпін
Лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся у Кремлі з російським диктатором володимиром путіним. Перемовини відбулися у понеділок, 20 березня. Сторони обговорили питання, пов'язані з війною, яку рф розв'язала проти України.
Про це пише Xinhua. На зустрічі з диктатором Сі Цзіньпін підкреслив, що в українському питанні лунають голоси за мир і раціональність.
"Більшість країн підтримують послаблення напруженості, виступають за мирні переговори та проти підливання масла у вогонь. Огляд історії показує, що конфлікти врешті-решт мають вирішуватися шляхом діалогу та переговорів", - йдеться у матеріалі.
Зазначається також, що глава КНР нагадав про те, що Пекін опублікував "мирний план" щодо війни росії проти України. Сі Цзіньпін наголосив, що Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у просуванні політичного врегулювання українського питання. Своєю чергою путін заявив, що "рф уважно вивчила "мирний план" Китаю і відкрита до переговорів".
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Сі Цзіньпін запропонував путіну більш стримане бачення російсько-китайських відносин, ніж те, якого, ймовірно, прагнув диктатор. На думку фахівців, відмова Сі Цзіньпіна від відкритого приєднання Китаю до росії в передбачуваному путіним геополітичному конфлікті із Заходом є помітним відходом від задекларованого Китаєм "партнерства без обмежень" з росією перед початком російського вторгнення на територію України.
Також аналітики стверджують, що риторика Сі Цзіньпіна свідчить про те, що він не схильний надавати росії повну економічну і політичну підтримку, необхідну рф для подолання невдач в Україні. Лідери запропонували подібні бачення посилення китайсько-російського економічного партнерства, і, імовірно, вони підпишуть двосторонні торговельно-економічні угоди під час візиту Сі, деякі з яких, ймовірно, будуть спрямовані на полегшення схем ухилення від санкцій.
У звіті також зазначається, що Сі Цзіньпін, ймовірно, запропонує більш конкретну пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів. Однак залишається незрозумілим, що саме передбачатиме його пропозиція, і наскільки сприйнятливою до неї буде реакція Кремля. Перспективи постачання Китаєм військової техніки до росії також залишаються незрозумілими.
Офіційний візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна в росію відбувається 20-22 березня. Він вже встиг зустрітися з очільником Кремля. Відомо, що Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським вперше за час повномасштабної війни, ймовірно, вже після поїздки до Москви.
Раніше ми писали, що Байден ще не запланував розмову з лідером Китаю. Крім того, у Білому домі пояснили, чому росія підтримує відносини з Китаєм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.