Швейцарія готова надіслати 200 військових у рамках миротворчої місії в Україні, але є умова

Умовою відправки миротворчих сил має стати припинення вогню між Києвом та Москвою

Швейцарія, миротворчі війська
Швейцарія готова надіслати 200 військових у рамках миротворчої місії в Україні

Швейцарія може надіслати в Україну 200 солдатів. Умовою їх відправки має стати припинення вогню між Києвом і Москвою. Війська могли б відправити протягом кількох місяців. 

Про ймовірну відправку військових заявив головнокомандувач збройними силами Швейцарії Томас Зюсслі в інтерв'ю газеті Blick. Він додав, що військові Швейцарії можуть бути лише миротворцями, а не примушувати до укладання миру. 

200 швейцарських солдатів в Україну

"Ми могли б відправити близько 200 солдатів протягом декількох місяців", - уточнив він і нагадав, що швейцарські солдати дислокуються, в тому числі, в Косово та на Близькому Сході.

Він підкреслив, що йтиметься про відправлення військ для підтримки вже укладеного між Україною та Росією перемир'я, а не для примусу до миру.

"Примус до миру означає, що мир має бути нав'язаний збройною силою. Швейцарія не братиме в цьому участь. Миротворчість передбачає, що Росія та Україна погодяться на припинення вогню та домовляться, що ООН надішле миротворців для гарантування миру", - сказав Зюсслі.

Швейцарія підкреслює свій нейтралітет

Він також зазначив, що питання про введення військ в Україну поки що гіпотетичне. "Миру поки що немає і з боку ООН такого питання немає", - додав він.

Швейцарія підтримує Україну економічно та гуманітарно, але, посилаючись на свій нейтралітет, не надсилає зброю в зони конфлікту.

Київ та його європейські союзники наголошують, що Україні знадобляться гарантії безпеки у разі припинення вогню з Росією. Одним із найбільш обговорюваних елементів цих гарантій є направлення військ союзників в Україну в рамках миротворчої місії. Таке бажання вже висловили Франція та Велика Британія.

Іноземні війська в Україні

На тлі переговорів між США та Росією про припинення війни в Україні європейські лідери радяться, як вони могли б підтримати Україну самостійно, тобто без підтримки з боку Сполучених Штатів. Одна з ідей, як пише The Wall Street Journal, передбачає відправку в Україну кількох бригад загальною чисельністю 25-30 тисяч осіб у разі припинення конфлікту та заморожування лінії фронту. Вони не дислокуватимуться безпосередньо на лінії розмежування, а дислокуватимуться в Україні, виконуючи роль сил стримування. Планується, що додаткові сили будуть у готовності, щоб прийти на допомогу, якщо війська в Україні знадобляться.

За інформацією WP, Франція вже заявила, що здатна надати близько 10 тис. солдатів, але решта європейських союзників України досі не робили таких детальних заяв. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у неділю вперше заявив, що готовий відправити війська в Україну в разі досягнення домовленості про припинення або призупинення бойових дій у разі необхідності. Водночас він наголосив, що для нього ця заява була непростою, оскільки він не хотів безпідставно ризикувати життям британських солдатів. Однак майбутнє Європи залежить від безпеки України.

План поки неясний, але відомо, що в цих переговорах беруть участь багато країн, зокрема Польща та Нідерланди. Головна проблема полягає в тому, щоб виробити рішення на випадок, якщо російські сили атакуватимуть європейські війська в Україні. Одна з пропозицій – окрема угода між країнами, чиї війська будуть розміщені в Україні. Угода не діятиме в рамках НАТО. Деякі країни хочуть, щоб європейський план був підтриманий Сполученими Штатами, оскільки в разі протистояння з Росією їхня підтримка буде потрібна, заявив WP міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube