Серед віднайдених артефактів – кілька корон, перснів, ланцюгів, скіпетр і куля
У Вільнюському кафедральному соборі в Литві нещодавно знайшли схованку з дорогоцінним металом, що проливає світло на середньовічні королівські особи. Історики вважають, що золото королів, заховане в ніші собору під сходами, пролежало там з часів Другої світової війни, пише LiveScience.
Потьмяніла корона була загорнута в газету й шматок брудної від часу білої тканини. Серед знахідок – набір королівських похоронних регалій XVI століття. Золота корона, каблучки та інші аксесуари зникли в 1939 році.
Команда експертів знайшла об’єкти минулого місяця, використовуючи ендоскопічну камеру, щоб заглянути в отвори, тріщини та порожнини в стінах підземних камер собору. Ці скарби свого часу були знайдені в 1931 році після того, як повінь пошкодила крипту собору. Тоді виявили саркофаги трьох ключових правителів XVI століття в їхньому похоронному ошаті. Але пізніше коштовності зникли.
Серед артефактів: кілька корон, перснів, ланцюгів, скіпетр, куля та таблички на гробах, які ідентифікували правителів як Олександра Ягеллона, великого князя литовського і польського короля. А також двох дружин Сигізмунда II Августа, який теж був великим князем литовським і королем Польщі: Єлизавети Австрійської Габсбург і Барбари Радзивілл.
Династії Ягеллонів і Габсбургів були одними з найвпливовіших сімей у Європі. Саме вони започаткували польське Відродження або так званий золотий вік.
"Виявлені поховальні знаки монархів Литви та Польщі є безцінними історичними скарбами й величними витворами золотарства та ювелірного мистецтва", – пояснили вчені.
Газета, датована вереснем 1939 року, була обгорнута навколо королівських аксесуарів, перш ніж їх сховали в ніші під сходами у склепі собору. Незважаючи на те, що експерти знали з історичних записів, що цей сховок дорогоцінних предметів існує, знадобилося кілька спроб протягом багатьох років, щоб знайти його.
У Литві мало автентичних артефактів цього важливого історичного періоду, тому повторне відкриття королівських регалій у Вільнюському соборі доводить, що це було місце поховання еліти Великого князівства Литовського.
Скарби задокументували та каталогізували, але вони піддадуться реставрації, перш ніж будуть представлені публічно вже цього року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.