У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Підручник "Основи здоров'я" найближчим часом зникне з обов'язкової шкільної програми - його планують передати на повторну експертизу
В українських школах може з'явиться статеве виховання, а от підручник "Основи здоров'я" найближчим часом зникне із програми шкільного навчання. Його планують відправити на повтору експертизу, щоб прибрати відмітку "рекомендовано МОН".
Про такі зміни у шкільній програмі розповіла нардеп Інна Совсун, зазначивши, що головною причиною вилучення підручника є його скандальний вміст.
За її словами, підручник "забиває голови" дітям неправдивою інформацією про те, що жертви насилля самі провокують агресора. Приміром, причиною насилля може стати одягнена на тіло коротка спідниця, дуже яскравий макіяж чи похід на дискотеку.
"Пам'ятаєте підручник "Основи здоров’я", що викликає "іспанський сором"? Там, де дітям забивають голови тезами на зразок "жертви провокують насильника короткою спідницею, яскравим макіяжем, походом на дискотеку" та іншим токсичним сміттям. Нарешті у Міністерства освіти з'явилася політична воля, щоб подіти цей пекельний підручник кудись подалі від українських шкіл", – написала депутатка.
Підручник з "Основ здоров’я" для учнів 8 класу закладів загальної середньої освіти авторства Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В. розкритиковано за сексистські та антинаукові твердження. У версії книги за 2016 рік було включено розділ про "віктимну поведінку", де автори перелічили речі, жести й поведінку дівчини, які нібито можуть спровокувати на зґвалтування.
Серед наведених прикладів "віктимності" були: яскравий макіяж, декольте, коротка спідниця, флірт, дотики, "неоднозначні погляди", "приймання запрошень прогулятися в парку або зайти до когось додому, коли там нікого нема", "брати від незнайомих чи малознайомих людей гроші або подарунки".
Крім того, у підручнику була пам’ятка "Як уникнути сексуального насильства", в якій дітям рекомендували уникати ситуацій, де можливе насильство, рішуче захищатися, "триматися з гідністю", брехати кривднику, що у дитини СНІД тощо.
Однак, такі твердження були критиковані правозахисниками, активістами та психологами, які вказували на сексизм у підручнику та неправильне трактування авторами "віктимної поведінки" та віктимології як такої.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чим лякає українське суспільство секс-освіта та чому навчить підлітків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.