Шість місяців до нестачі зброї: WSJ пише, що загрожує Україні без підтримки США

Якщо Вашингтон припинить постачання зброї, українські війська відчують критичну нестачу боєприпасів та високотехнологічного озброєння, що суттєво вплине на ситуацію на фронті, попереджають західні чиновники

Війна в Україні
Без допомоги США Україна зможе воювати в нинішньому темпі лише до літа

Україна зможе підтримувати нинішні темпи бойових дій лише до літа. Це станеться, якщо Вашингтон припинить надання зброї. Тобто відсутність нових поставок від Вашингтона може поставити під загрозу боєздатність української армії вже влітку, а частину передового озброєння буде неможливо замінити.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на слова чинних і колишніх високопосадовців із західних урядів. Без нових пакетів військової допомоги США Київ зіткнеться з гострою нестачею боєприпасів, а також втратить можливість використовувати частину найбільш передового озброєння.

За словами колишньої посадовиці Пентагону Селести Валландер, контракти, укладені адміністрацією Байдена в останні місяці його каденції, дозволять Україні утримувати поточний темп бойових дій щонайменше до червня. Видання WSJ додає, що у разі повного припинення поставок Києву доведеться значно нарощувати власне виробництво озброєння та сподіватися на збільшення підтримки від європейських країн. Зараз Україна фінансує або виготовляє приблизно 55% необхідного військового обладнання, тоді як США забезпечують 20%, а Європа – 25%, повідомив один із західних чиновників.

Втім, деякі критично важливі види озброєння, які постачають США, неможливо швидко замінити. Йдеться про передові системи протиповітряної оборони, далекобійні ракети, навігаційні системи та артилерію великої дальності. Як зазначає дослідник Шведського оборонного університету Оскар Йонссон, європейські виробничі потужності не здатні закрити ці прогалини.

Ще одна потенційна проблема – збереження доступу до супутникового інтернету Starlink, який частково фінансувався Пентагоном. Деякі експерти сумніваються, що в разі припинення американської допомоги Україні вдасться утримати цей канал зв’язку.

"Головне питання – не просто в грошах, а в тому, чи підтримуватиме Трамп виробництво зброї для України, – пояснив Михайло Самусь, директор Центру дослідження нової геополітики - Якщо цього не буде, наслідки будуть відчутними не лише для України, а й для безпеки всієї Європи".

Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в розмові з Politico наголосив, що головний важіль впливу Дональда Трампа на ситуацію – це можливість блокування постачань зброї.

"На мою думку, у нас є близько шести місяців, перш ніж нестача озброєння почне суттєво впливати на боєздатність українських військ", – зазначив він.

Що станеться, якщо допомога США зникне: аналіз Бутусова

Військова підтримка від США — ключовий фактор у війні проти Росії. Журналіст Юрій Бутусов наголосив, що жодна з програм військової підтримки України з боку США не припинена. Проплачений Польщею Starlink працює без обмежень, постачання озброєння, узгоджене за часів адміністрації Байдена, триває, а розвідувальна співпраця не припинялася. Тому наразі немає підстав для паніки щодо негайного припинення допомоги.

Нагадаємо, що секретар Оборонного комітету ВР, ветеран АТО Роман Костенко повідомив, що США де-факто припинили поставки зброї до України. За його словами офіційного повідомлення ще немає, але зброя перестала надходити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube