Що відомо про майбутнього Генпрокурора України Андрія Костіна

Читать на русском

Журналісти встановили, що дружина й донька Костіна працюють помічниками інших нардепів, а сам Костін «працевлаштував» родичів колег. Таке собі «кумівство»

Читать на русском
Що відомо про майбутнього Генпрокурора України Андрія Костіна

Журналісти встановили, що дружина й донька Костіна працюють помічниками інших нардепів, а сам Костін «працевлаштував» родичів колег. Таке собі «кумівство»

27 липня на сайті Верховної Ради був зареєстрований проєкт постанови про призначення Генпрокурором Андрія Костіна.

Андрій Костін - депутат Верховної ради від «Слуги народу», юрист, голова комітету з правової політики ВР.

Він народився 17 квітня 1973 року в Одесі. Закінчив Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова за спеціальністю «правознавство». У 2012 році став членом Ради адвокатів Одеської області, а згодом і заступником голови Ради.

У 2010-2015 роках Костін був депутатом Одеської міської ради від партії «Фронт Змін».

Як повідомляє рух ЧЕСНО, у 2019—2020 роках майбутній Генпрокурор не декларував  жодного місця проживання у Києві, хоча, за даними сайту Верховної Ради, отримував бюджетну компенсацію у розмірі близько 20 тисяч грн на місяць. Було не задеклароване також і місце проживання доньки кандидата, яка з 2019 року працює в Києві помічником-консультантом іншого народного депутата, колеги по фракції «Слуга народу» Андрія Задорожного. При цьому, імовірно, син Задорожного є помічником-консультантом Костіна.

Дружина Костіна теж працює помічником-консультантом його колеги по партії, парламенту й комітету Максима Дирдіна, а дружина Дирдіна є помічником-консультантом Костіна. Це схоже на можливі випадки кумівства. Крім цього, дружина Дирдіна, може бути причетною до відмивання коштів у рамках проєкту часів Януковича з проведення в Україні зимових олімпійських ігор. Про це повідомляли журналісти проєкту «Схеми».

Як голова комітету Андрій Костін був відповідальним за проведення судової реформи. Про перезапуск змін він багато говорив на сайті президентської партії, але Центр Протидії Корупції вважав, що майбутній Генпрокурор навпаки – блокував перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

«Голова комітету Андрій Костін разом з народними депутатами таємно переписав цей законопроєкт (щодо перезапуску комісії – ред.) до першого читання, проігнорувавши усі ключові застереження Венеціанської комісії. А згодом, виступаючи з парламентської трибуни, Костін відверто брехав про те, що рекомендації міжнародних партнерів у тексті законопроєкту було враховано», - заявили в Центрі Протидії Корупції.

Також, комітет під головуванням Костіна «завалив» прозорий та чесний добір за участю міжнародних експертів до нової кваліфікаційної комісії суддів.

«Головним драйвером створення підконтрольної ВККС виступив претендент на посаду голови САП Андрій Костін. Саме він лобіював поправки, якими нівелювали будь-який вплив незалежних експертів на конкурс до Кваліфкомісії», - заявляв голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Відомо, що Костін претендував на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Але його репутацію оцінили як сумнівну.

Також комітеті з правової політики без руху лежить проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Костін скаржився, що більшість членів комітету, який він очолює, відмовляються голосувати за це. За його словами, за внесення законопроєкту до порядку денного проголосували 9 з 17 присутніх на комітеті (всього 22 члени). «Причому голосували тільки члени фракції« Слуга народу», інші - активно чинили опір, - розповідає Костін. - Причини подібної позиції кожного окремого народного депутата або фракції можуть бути самими різними». 

Нагадаємо, 17 липня Володимир Зеленський підписав указ, яким усунув з посади Генпрокурора Ірину Венедіктову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.