“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В NASA кажуть, що дні на Червоній планеті з кожним роком стають коротшими
Один день на Марсі приблизно на 37 хвилин довше, ніж на Землі, але ця різниця почала скорочуватися.
Дані NASA свідчать про те, що марсіанські дні стають коротшими, але чим це зумовлено — поки що невідомо. Зонд InSight проводив наукові експерименти на Марсі з 2018 року, доки його сонячні панелі не вийшли з ладу в грудні 2022-го. Але астрономи NASA змогли вивчити дані, зібрані зондом протягом 900 марсіанських днів перебування на планеті. Вони зафіксували прискорення, хоч і на невелику величину — Червона планета почала обертатися швидше приблизно на 4 кутові мілісекунди на рік. Це призводить до скорочення марсіанської доби на частку мілісекунди на рік (зараз вони приблизно на 37 хвилин довші за земні).
Вчені поки що не мають однозначного пояснення цієї аномалії. Згідно з однією з їхніх гіпотез, обертання планети стає швидше через крижаний покрив на полярних полюсах. Не виключається також, що в надрах Марса продовжується рух великих кам'янистих плит, які поступово піднімаються після того, як довгий час були поховані під кригою. Такий процес теоретично може прискорити цілу планету, пояснюють дослідники.
За допомогою цих даних вчені також хочуть виміряти ступінь розгойдування Червоної планети під час обертання, що, ймовірно, викликане рухом рідких елементів у її ядрі. Завдяки їм вони вже змогли оцінити його радіус – від 1790 до 1850 кілометрів. І це більше половини планетарного радіусу 3390 кілометрів, що досить багато.
У NASA зазначили, що є ще величезний масив необроблених даних із InSight. Очікується, що на їхнє вивчення знадобиться кілька років.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, що вчені побачили на Марсі сліди інопланетного космічного корабля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.