Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Розповідаємо про те, чи загрожує Вітренку звільнення та які будуть наслідки "дефолту Нафтогазу"
Голові правління НАК «Нафтогаз України» Юрію Вітренку може загрожувати звільнення. Така інформація з’явилася у ЗМІ. Джерела у партії «Слуга народу» стверджують, що Офіс президента незадоволений роботою Вітренка та вже шукає йому заміну. Напередодні "Нафтогаз" вперше не виплатив платежі за єврооблігаціями. Це, по суті, означає дефолт компанії. Останні два тижні "Нафтогаз" намагався переконати власників єврооблігацій відтермінувати на два роки виплати за кредитами. Але ті не погодилися. Сам Вітренко заявляв, що у компанії достатньо коштів на рахунку, щоб провести оплату у розмірі 380 млн доларів. Але, нібито, цього не дозволив зробити Кабінет міністрів. Загалом, у Юрія Вітренка давній конфлікт особисто із прем’єром Шмигалем.
Чи призведуть ці події до відставки Вітренка та хто може зайняти його посаду? Інформатор спробував розібратися.
За нашими даними, прибрати Вітренка з посади хочуть через те, що він не зміг провести перемовини з кредиторами про реструктуризацію боргу з однієї сторони. І, крім того, Юрій Вітренко сам є тримачем цінних паперів на мільйони доларів. У 2020 році наглядова рада “Нафтогазу” раптом вирішила виплатити йому астрономічну премію у розмірі 4 мільйонів доларів США. Нібито за перемогу за результатами спору у Стокгольмському арбітражі з "Газпромом" у справі про транзит газу. Тоді це викликало великий скандал. Сам Вітренко стверджував, що премію отримав не грошима, а якраз цими самими держоблігаціями. Зараз з’явилася інформація, що заміну Юрію Вітренку на посаді голови “Нафтогазу” вже шукають. Але питання звільнення поки що остаточно не вирішено.
«Вакантне» місце голови «Нафтогазу» уже запропонували Ростиславу Шурмі із Офісу Президента. Хоча він, за нашими даними, є кандидатом номер один на іншу посаду – прем’єр-міністра України. Можливо, таким чином хтось дуже хоче позбавити його цієї можливості, як одного з найсильніших претендентів. Тобто сезон політичних ігор та кулуарних інтриг вже відкритий. Логічно, що нинішньому прем’єру було би приємніше бачити Шурму у непрофільному для нього корупційному «Нафтогазі», аніж поступатися перед ним власною посадою. «Здихатися» Шурму, відіславши його керувати «Нафтогазом», хочуть і інші претенденти на прем’єрство – Олександр Кубраков (нинішній міністр інфраструктури) та Олексій Чернишов (міністр розвитку громад та територій). Проте, Ростислав Шурма міг би бути корисний на своєму місці в Офісі Президента. Або в прем’єрському кріслі. Але точно не в «Нафтогазі».
Ігор Панасенко