Головна
Бізнес
Економіка
12:32, 2 Серпня
Информатор UA

Интро

Голові правління НАК Нафтогаз України Юрію Вітренку може загрожувати звільнення. Така інформація зявилася у ЗМІ. Джерела у партії Слуга народу стверджують, що Офіс президента незадоволений роботою Вітренка та вже шукає йому заміну. Напередодні "Нафтогаз" вперше не виплатив платежі за єврооблігаціями. Це, по суті, означає дефолт компанії. Останні два тижні "Нафтогаз" намагався переконати власників єврооблігацій відтермінувати на два роки виплати за кредитами. Але ті не погодилися. Сам Вітренко заявляв, що у компанії достатньо коштів на рахунку, щоб провести оплату у розмірі 380 млн доларів. Але, нібито, цього не дозволив зробити Кабінет міністрів. Загалом, у Юрія Вітренка давній конфлікт особисто із премєром Шмигалем. Чи призведуть ці події до відставки Вітренка та хто може зайняти його посаду? Інформатор спробував розібратися. Що не так з Вітренком? За нашими даними, прибрати Вітренка з посади хочуть через те, що він не зміг провести перемовини з кредиторами про реструктуризацію боргу з однієї сторони. І, крім того, Юрій Вітренко сам є тримачем цінних паперів на мільйони доларів. У 2020 році наглядова рада раптом вирішила виплатити йому астрономічну премію у розмірі 4 мільйонів доларів США. Нібито за перемогу за результатами спору у Стокгольмському арбітражі з "Газпромом" у справі про транзит газу. Тоді це викликало великий скандал. Сам Вітренко стверджував, що премію отримав не грошима, а якраз цими самими держоблігаціями. Зараз зявилася інформація, що заміну Юрію Вітренку на посаді голови вже шукають. Але питання звільнення поки що остаточно не вирішено. Хто може його замінити? місце голови уже запропонували Ростиславу Шурмі із Офісу Президента. Хоча він, за нашими даними, є кандидатом номер один на іншу посаду премєр-міністра України. Можливо, таким чином хтось дуже хоче позбавити його цієї можливості, як одного з найсильніших претендентів. Тобто сезон політичних ігор та кулуарних інтриг вже відкритий. Логічно, що нинішньому премєру було би приємніше бачити Шурму у непрофільному для нього корупційному , аніж поступатися перед ним власною посадою. Шурму, відіславши його керувати , хочуть і інші претенденти на премєрство Олександр Кубраков (нинішній міністр інфраструктури) та Олексій Чернишов (міністр розвитку громад та територій). Проте, Ростислав Шурма міг би бути корисний на своєму місці в Офісі Президента. Або в премєрському кріслі. Але точно не в . Ігор Панасенко

Що стоїть за "дефолтом Нафтогазу"? Та хто може замінити Вітренка?

Що стоїть за "дефолтом Нафтогазу"? Та хто може замінити Вітренка?

Читать на русском
Що стоїть за "дефолтом Нафтогазу"? Та хто може замінити Вітренка?

Розповідаємо про те, чи загрожує Вітренку звільнення та які будуть наслідки "дефолту Нафтогазу"

Голові правління НАК «Нафтогаз України» Юрію Вітренку може загрожувати звільнення. Така інформація з’явилася у ЗМІ. Джерела у партії «Слуга народу» стверджують, що Офіс президента незадоволений роботою Вітренка та вже шукає йому заміну.  Напередодні "Нафтогаз" вперше не виплатив платежі за єврооблігаціями. Це, по суті, означає дефолт компанії.  Останні два тижні "Нафтогаз" намагався переконати власників єврооблігацій відтермінувати на два роки виплати за кредитами. Але ті не погодилися. Сам Вітренко заявляв, що у компанії достатньо коштів на рахунку, щоб провести оплату у розмірі 380 млн доларів. Але, нібито, цього не дозволив зробити Кабінет міністрів. Загалом, у Юрія Вітренка давній конфлікт особисто із прем’єром Шмигалем. 

Чи призведуть ці події до відставки Вітренка та хто може зайняти його посаду? Інформатор спробував розібратися.

Що не так з Вітренком?

За нашими даними, прибрати Вітренка з посади хочуть через те, що він не зміг провести перемовини з кредиторами про реструктуризацію боргу з однієї сторони. І, крім того, Юрій Вітренко сам є тримачем цінних паперів на мільйони доларів. У 2020 році наглядова рада “Нафтогазу” раптом вирішила виплатити йому астрономічну премію у розмірі 4 мільйонів доларів США. Нібито за перемогу за результатами спору у Стокгольмському арбітражі з "Газпромом" у справі про транзит газу. Тоді це викликало великий скандал. Сам Вітренко стверджував, що премію отримав не грошима, а якраз цими самими держоблігаціями. Зараз з’явилася інформація, що заміну Юрію Вітренку на посаді голови “Нафтогазу” вже шукають. Але питання звільнення поки що остаточно не вирішено. 

Хто може його замінити?

«Вакантне» місце голови «Нафтогазу» уже запропонували Ростиславу Шурмі із Офісу Президента. Хоча він, за нашими даними, є кандидатом номер один на іншу посаду – прем’єр-міністра України. Можливо, таким чином хтось дуже хоче позбавити його цієї можливості, як одного з найсильніших претендентів. Тобто сезон політичних ігор та кулуарних інтриг вже відкритий. Логічно, що нинішньому прем’єру було би приємніше бачити Шурму у непрофільному для нього корупційному «Нафтогазі», аніж поступатися перед ним власною посадою. «Здихатися» Шурму, відіславши його керувати «Нафтогазом», хочуть і інші претенденти на прем’єрство – Олександр Кубраков (нинішній міністр інфраструктури) та Олексій Чернишов (міністр розвитку громад та територій). Проте, Ростислав Шурма міг би бути корисний на своєму місці в Офісі Президента. Або в прем’єрському кріслі. Але точно не в «Нафтогазі».

Ігор Панасенко

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.