Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево

Читать на русском

Розповідаємо, що робити, якщо на вашу машину впало дерево

Читать на русском
Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево

Розповідаємо, що робити, якщо на вашу машину впало дерево

21 жовтня вітер в різних регіонах України розгулявся не на жарт і, мабуть, вирішив пограти з людьми в російську рулетку. Загалом за півдня він змусив власників близько сотні машин записатися на СТО через те, що їхню «ластівку» придавило гілкою або зовсім деревом.

Про те, що сьогодні  бушуватиме негода, синоптики попереджали, але, мабуть, більшість вирішила, що їх це не торкнеться і впевнено паркувалися під деревами, - повідомляє Інформатор.Як підсумок - в Одесі, Дніпрі, Кременчуці, Харкові та ще кількох містах десятки машин отримали пошкодження.

Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево?

Скажімо одразу: якщо напередодні було штормове попередження,яке зазвичай дають синоптики або регіональні управління служби порятунку - на жаль, ви самі винні і держава вам не допоможе. Якщо ж подібних оголошень не було (дійсно не було, а не ви їх не бачили), - є певний алгоритм дій, який допоможе вам прискорити процес відшкодування збитку.

Як показує практика, ніхто в добровільному порядку оплачуватиме ремонт вашої машини. Єдиний дієвий вихід - звертатися до суду.Згідно ч. 1 ст. 22 Цивільного кодексу України людина, якій завдано збитків внаслідок порушення її цивільного права, має повне право на їх відшкодування. Тому, помітивши розбиту машину, першим ділом:

  • викликаємо поліцію - співробітники повинні скласти протокол і акт огляду. У протоколі повинні бути описані явні і приховані пошкодження, а також фото та відео для підтвердження факту.
  • робимо фото / відео місця, де стояв ваш автомобіль, безпосередньо самої машини, дерева і всього, що має відношення до інциденту.
  • робимо замовлення і оцінюємо нанесені ушкодження у незалежних експертів.
  • визначаємо, на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження,представники яких пошкодили вашу машину. Якщо виникли труднощі з визначенням балансоутримання, то подаємо запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов'язково вказуємо місце розташування дерева.
  • беремо в гідрометцентрі довідку про те, що в день події не було оголошення про шторм.

Всі зібрані документи, довідки тощо несемо до суду. Далі може бути два результати подій: відповідальний орган захоче врегулювати питання поза судом і відшкодує збитки, або ж вам доведеться вирішувати його в судовому порядку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.