Що не так зі складом місії ООН, яка займеться розслідуванням вбивства українських полонених в Оленівці

Читать на русском

Найближчими днями представники міжнародної організації мають приїхати на місце, де сталася трагедія

Читать на русском
Що не так зі складом місії ООН, яка займеться розслідуванням вбивства українських полонених в Оленівці

Найближчими днями представники міжнародної організації мають приїхати на місце, де сталася трагедія

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш призначив очільником місії зі встановлення фактів по Оленівці генерал-лейтенанта у відставці бразильця Альберто дос Сантоса Круза. Важливо зазначити, що він займав посаду міністра-секретаря в Уряді президента Бразилії Жаіра Болсонару, який 16 лютого провів зустріч із путіним в Москві, де висловив "солідарність" з росією, без уточнень обставин.

На цей факт звернув увагу уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Однак в релізі ООН повідомляється лише про участь генерал-лейтенанта в миротворчих місіях в Конго та Гаїті, і скромно зазначено - "обіймав численні керівні посади в Бразилії". Альберто дос Сантос Круз активно підтримував діючого президента Бразилії, який перед початком повномасштабного вторгнення в Україну зустрівся з путіним.

"А вже за кілька днів "призупинив" повноваження свого віце-президента Гамільтона Мурао за порівняння російської агресії з актами вторгнення Гітлера в 30-х роках у Європі. Болсонару сказав, що "він єдиний, хто говорить на цю тему", не засудивши жодного разу російські агресивні дії відносно України він повідомив, що "ми хочемо миру", - наголошує Лубінець. 

Ще однією учасницею місії є ексдиректорка Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини пані Інгібйорг Сольрун Ґісладоттір з Ісландії. Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні неодноразово зверталися до неї з проханням відреагувати на системні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, а також здійснювати постійний моніторинг.
"На показове ігнорування питання російської агресії в щорічних доповідях пані Інгібйорг Сольрун Ґісладоттір звертала увагу Місія США при ОБСЄ. Проте, найбільш виразним є заява Ґісладоттір, де вона засуджує рішення українського парламенту у 2019 році за обмеження можливості російським спостерігачам входити до складу моніторингових місій за виборами напередодні президентських перегонів, а також зазначила, що "спостерігачі від росії представляють не цю країну, а ОБСЄ", - акцентував Лубінець.
Менше інформації про третього учасника місії пана Іссуфу Якуба з Нігеру, який має досвід у поліцейських місіях ООН, зокрема в Малі. Він мало висловлювався публічно, однак варто зазначити, що російська федерація мала високий вплив та інтерес до Малі. Щодо ситуації в Малі було багато заяв західних країн про поширення практики залучення приватної військової компанії "Вагнер" та посилення російського впливу, що в результаті призвело до виведення французького контингенту з країни і завершення місії.
"Очевидно, що тільки такий склад місії міг задовольнити росію і сьогодні ми бачили заяву замглави МЗС рф Андрія Руденко про "обговорення деталі поїздки, маршрути та склад". Не здивуюсь, що місія в Оленівку відбудеться за прикладом МАГАТЕ, де замість міжнародних медіа доступ отримають кремлівські пропагандисти, а учасників місії проведуть по запланованому маршруту. Здається, вони до цього готові", - додав Лубінець.

Що відомо про вбивство полонених 

У ніч на 29 липня росіяни обстріляли колонію в Оленівці та вбили частину полонених бійців полку "Азов". У всьому вони звинуватили Збройні сили України. За інформацією української розвідки, вбивство скоїли "вагнерівці", а російська сторона взагалі не мала наміру здійснювати обмін полоненими та намагалась приховати неналежні форми допиту військових.

У Генштабі України заявили, що збройні сили російської федерації здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл колонії в Оленівці. Крім того, у наданих рф списках поранених і вбитих в Оленівці полонених є розбіжності. До цього часу доступ до місця трагедії російська сторона нікому не надавала. Червоний Хрест заявляв, що вони вже місяць не можуть туди потрапити.  

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в України підтвердила, що росія забороняє доступ до військовополонених. Матільда Боґнер на брифінгу в Женеві висловила занепокоєння через катування і жорстоке поводження.

"Це тим більш тривожно, що ми задокументували катування і жорстоке поводження проти військовополонених, які перебувають під владою росії або утримуються її збройними силами чи повʼязаними з нею формуваннями", – заявила вона. 

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.