Найближчими днями представники міжнародної організації мають приїхати на місце, де сталася трагедія
Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш призначив очільником місії зі встановлення фактів по Оленівці генерал-лейтенанта у відставці бразильця Альберто дос Сантоса Круза. Важливо зазначити, що він займав посаду міністра-секретаря в Уряді президента Бразилії Жаіра Болсонару, який 16 лютого провів зустріч із путіним в Москві, де висловив "солідарність" з росією, без уточнень обставин.
На цей факт звернув увагу уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Однак в релізі ООН повідомляється лише про участь генерал-лейтенанта в миротворчих місіях в Конго та Гаїті, і скромно зазначено - "обіймав численні керівні посади в Бразилії". Альберто дос Сантос Круз активно підтримував діючого президента Бразилії, який перед початком повномасштабного вторгнення в Україну зустрівся з путіним.
"А вже за кілька днів "призупинив" повноваження свого віце-президента Гамільтона Мурао за порівняння російської агресії з актами вторгнення Гітлера в 30-х роках у Європі. Болсонару сказав, що "він єдиний, хто говорить на цю тему", не засудивши жодного разу російські агресивні дії відносно України він повідомив, що "ми хочемо миру", - наголошує Лубінець.
"На показове ігнорування питання російської агресії в щорічних доповідях пані Інгібйорг Сольрун Ґісладоттір звертала увагу Місія США при ОБСЄ. Проте, найбільш виразним є заява Ґісладоттір, де вона засуджує рішення українського парламенту у 2019 році за обмеження можливості російським спостерігачам входити до складу моніторингових місій за виборами напередодні президентських перегонів, а також зазначила, що "спостерігачі від росії представляють не цю країну, а ОБСЄ", - акцентував Лубінець.
"Очевидно, що тільки такий склад місії міг задовольнити росію і сьогодні ми бачили заяву замглави МЗС рф Андрія Руденко про "обговорення деталі поїздки, маршрути та склад". Не здивуюсь, що місія в Оленівку відбудеться за прикладом МАГАТЕ, де замість міжнародних медіа доступ отримають кремлівські пропагандисти, а учасників місії проведуть по запланованому маршруту. Здається, вони до цього готові", - додав Лубінець.
У ніч на 29 липня росіяни обстріляли колонію в Оленівці та вбили частину полонених бійців полку "Азов". У всьому вони звинуватили Збройні сили України. За інформацією української розвідки, вбивство скоїли "вагнерівці", а російська сторона взагалі не мала наміру здійснювати обмін полоненими та намагалась приховати неналежні форми допиту військових.
У Генштабі України заявили, що збройні сили російської федерації здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл колонії в Оленівці. Крім того, у наданих рф списках поранених і вбитих в Оленівці полонених є розбіжності. До цього часу доступ до місця трагедії російська сторона нікому не надавала. Червоний Хрест заявляв, що вони вже місяць не можуть туди потрапити.
Голова моніторингової місії ООН з прав людини в України підтвердила, що росія забороняє доступ до військовополонених. Матільда Боґнер на брифінгу в Женеві висловила занепокоєння через катування і жорстоке поводження.
"Це тим більш тривожно, що ми задокументували катування і жорстоке поводження проти військовополонених, які перебувають під владою росії або утримуються її збройними силами чи повʼязаними з нею формуваннями", – заявила вона.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.
Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.