Що буде з цінами на молочку та яйця в Україні - прогноз лякає

Ціни на молочку та яйця стрімко йдуть вгору

Прогноз
Прогноз цін на молочку та яйця

В Україні стрімко зростає вартість молочної продукції та яєць. Однак до кінця року ціни на цей товар ще можуть змінитися. Про це йдеться у публікації «ПроАгро Груп».

Зростання закупівельних цін на молоко-сировину, виробничих витрат на молокопереробних підприємствах сприяє росту цін на молочні продукти на полицях супермаркетів та скорочення їх споживання на внутрішньому ринку. Молоко пастеризоване жирністю 2,5% зараз коштує 55,04 грн за кг, що на 4,41 грн (+8%) більше порівняно з попереднім місяцем і на 12,17 грн (+22%) більше відносно торішнього періоду.

Кефір жирністю 2,5% в різній тарі в середньому коштує 64,81 грн за кг, що на 2,95 грн (+4,6%) більше ніж місяць тому і на 15,20 грн (+23%) дорожче ніж торік. Сметана жирністю 15% в різній тарі в середньому коштує 156,79 грн за кг, що на 10,15 грн (+6,5%) більше порівняно з попереднім місяцем. Відносно минулого року сметана подорожчала на 37,15 грн (+24%). 

"Протягом останніх трьох місяців в Україні росли ціни на молоко-сировину в умовах дефіциту молока-сировини на внутрішньому ринку, що вплинуло на подорожчання готової продукції, яка входить до споживчого кошика українців. В структурі виробничих витрат молокопереробних підприємств молоко-сировина становить 60%. Додаткові витрати на логістику, зберігання молочної продукції також впливають на ціну в супермаркетах", - зауважив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

В Українському клубі аграрного бізнесу порахували, що найдешевше десяток яєць коштував у серпні – в середньому по 32 гривні. Згодом ціни почали рости, але і прогодувати курей стало важче. Ціна на корми за рік зросла вдвічі. А це 70% від вартості яйця. Решта – витрати на енергетику, пальне та зарплати.

«На кінцевому споживачу ціни – це 70-75 гривень. На підприємство ми збуваємо за 55-60 гривень. Магазин заробляє більше, ніж ми», – розповіли на одній з птахофабрик.

Прогноз аналітиків ринку – до кінця року яйця можуть ще подорожчати. Все залежатиме від подальшої ситуації на ринку. Якщо покупці братимуть продукт до свят з такою ж активністю, як у листопаді, ціна може зрости на кілька відсотків. Але вже від весни, ймовірно, піде у типовий для себе спад.

 НБУ про причини здорожчання продуктів

Споживча інфляція в жовтні перевищила прогноз Національного банку, досягнувши 9,7%, і продовжила зростати в листопаді. Про це йдеться у свіжому макроекономічному та монетарному огляді регулятора.

«Фундаментальний інфляційний тиск також посилився в жовтні. Базова інфляція зросла до 8.3% р/р внаслідок швидкого подорожчання оброблених продуктів під впливом більшої вартості сировини, подальшого зростання витрат бізнесу на е/е та оплату праці, а також ефектів перенесення девальвації в попередні періоди на ціни», – вказується у звіті.

Основним фактором прискорення стало зростання цін на продукти. Несприятливі погодні умови влітку та восени вплинули на врожайність, терміни дозрівання та якість продовольчої продукції, особливо овочів і фруктів. Прискорилося подорожчання алкогольних та тютюнових виробів, а також фармацевтичної продукції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube