Що буде, якщо слухати російську музику: пояснення Мінцифри

Читать на русском

Музика також діє як пропаганда і не залишається "поза політикою

Читать на русском
Що буде, якщо слухати російську музику: пояснення Мінцифри
Мінцифри запустили проект для боротьби з пропагандою

Музика також діє як пропаганда і не залишається "поза політикою

Російські виконавці в трендах України на стрімінгових сервісах. Це не тільки культурна окупація, а ще й нові танки та ракети для ворогів. Під час прослуховування треку умовного російського гурту на Apple Music, Spotify або Youtube Music, виконавці отримують гроші за монетизацію, а потім сплачують податки до бюджету рф. Його левова частка йде на "оборону", а якщо коректніше — на вбивство українців та обстріли наших міст.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України. Тому кожен завантажений чи куплений альбом музиканта з росії — це зброя для армії окупантів. 

Тепер у цифрах. Якщо українці послухали пісню російського виконавця 1 мільйонів разів, то його команда отримає близько 8 тисяч доларів. Далі з цих коштів сплачують податки в російський бюджет, який і фінансує армію. Наприклад, у 2019 році російський музичний ринок сплатив 277,6 мільйона доларів податків. Їх вистачить, щоб профінансувати понад 5 тисяч військових російської армії на рік. Тож, слухайте вітчизняне і підтримуйте наших військових. Плейлисти з українськими піснями, які регулярно оновлюються, — за посиланням.

Як долучитися до "Музичної мобілізації"

  • Перевірте власні плейлисти та видаліть російських виконавців
  • Додайте улюблені українські треки та підпишіться на наших виконавців у Spotify, Apple Music, Youtube Music 
  • Поділіться цим дописом із друзями або опублікуйте в Stories.

Зазначимо, що у серпні українці взяли участь в опитувані соціологічної групи "Рейтинг", щоб визначити, скільки громадян продовжують слухати російську музику. Понад 40% респондентів взагалі перестали слухати російських виконавців, 18% — не слухали раніше і не слухають зараз, лише близько 25% слухають, як і раніше. Тобто загалом майже 60% не слухали російську музику останнім часом або робили це значно рідше, ніж до повномасштабної війни. 

Що цьому передувало 

7 жовтня, в Україні набув чинності закон про обмеження публічного використання російського музичного продукту. Відповідно не можна публічно демонструвати/виконувати музичні твори російських артистів, зокрема показувати кліпи музикантів із країни-агресора. Також заборонені гастролі артистів із російської федерації. Проте закон вводить перелік російських виконавців — так званий "білий лист", до якого вносяться громадяни рф, котрі засуджують військову агресію проти України. На них зазначені вище обмеження не поширюються. Для цього вони чи їх законні представники мають подати офіційний запит до Служби безпеки України. Закон, що набрав чинності, стосується не тільки музики російських виконавців. У ньому також йдеться про акустичне насильство у громадському транспорті. Зокрема, водії маршруток і пасажирських автобусів не мають права вмикати в салоні будь-яку музику, фільми чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Під час нерегулярних перевезень або в таксі музика може транслюватися за згодою всіх пасажирів і власне водія.

Раніше ми писали, що акторку Наталку Денисенко розлютили російські пісні у транспорті. Крім того, в Україні хочуть позбавитися російської музики. В одному місті вже заборонили пісні мовою окупантів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.