Ще одна країна приєдналася до гарантій безпеки G7 для України: яка саме та чому

Читать на русском

Вона стала тринадцятою країною, яка доєдналася до декларації "великої сімки"

Читать на русском
Україна та Латвія
Латвія разом з іншими союзниками гарантуватиме Україні безпеку

Вона стала тринадцятою країною, яка доєдналася до декларації "великої сімки"

До декларації країн "великої сімки" щодо міжнародних гарантій безпеки для України приєдналася ще одна держава. Це Латвія, яка з самого початку повномасштабної агресії рф послідовно підтримувала нашу боротьбу. 

Про це в своєму Twitter-акаунті повідомив голова латвійського уряду Кріш'яніс Каріньш.

"Латвія приєднується до Заяви G7 щодо підтримки України. Разом з нашими партнерами ми підтримуватимемо Україну в її боротьбі проти російської агресії настільки довго, наскільки це буде потрібно. Ми очікуємо спеціального військового трибуналу проти росії за агресію відносно України", - написав Каріньш.

Нагадаємо, що дана декларація включає серед іншого постачання зброї, розбудову оборонно-промислового комплексу, фінансову допомогу, а також допомогу з притягненням рф до відповідальності за її злочини проти України.

Декларація G7: що це таке

В липні у Вільнюсі (Литва) пройшов черговий саміт Північноатлантичного альянсу. На цьому заході країни "великої сімки" заявили про створення Декларації щодо гарантій безпеки для України. Дана угода не є пакетною, відповідні документи Київ узгоджуватиме окремо з кожною державою-підписантом. 

Схвалена на саміті НАТО декларація G7 передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки, оборони та економіки. До цієї декларації може приєднатися будь-яка країна, яка цього забажає та на двосторонньому рівні офіційно погодиться надати ті чи інші гарантії нашій державі.

Станом на зараз документ підписали 12 країн. Це:

  1. Бельгія
  2. Данія
  3. Ірландія
  4. Ісландія
  5. Іспанія
  6. Норвегія
  7. Нідерланди
  8. Португалія
  9. Румунія
  10. Фінляндія
  11. Чехія
  12. Швеція.

Латвія стала тринадцятою. В українському уряді позитивно оцінюють дану ініціативу та очікують, що кінцевий список країн-гарантів буде, за словами голови МЗС Дмитра Кулеби, "досить солідним". 

Втім, є один не дуже приємний, але важливий момент: поки що жодна з держав не підписала з нами договор саме про спільну оборону. Він означав би, що у випадку агресії така країна починає захищатися разом із нами, надсилаючи в Україну свої війська. Саме домовленності такого порядку стали б чи не найкращим варіантом та реальними гарантіями для безпеки в майбутньому. Україна веде перемовини щодо укладення прямого безпекового договору зі Сполученими Штатами Америки. Наразі цей процес знаходиться на стадії двосторонніх консультацій.

Раніше ми вже писали, які саме країни згодні стати гарантами нашої безпеки в майбутньому. Також "Інформатор" повідомляв про готовність США до переговорів з приводу створення договору щодо гарантій безпеки для України.

А Латвія під час саміту НАТО закликала Альянс прийняти нас у його склад якомога скоріше

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.