Шахрай отримав за жінку позику в Moneyveo: хто повертатиме гроші

Читать на русском

Жінка просила скасувати договір

Читать на русском
Шахрай отримав за жінку позику в Moneyveo: хто повертатиме гроші
В Moneyveo провели розслідування

Жінка просила скасувати договір

У 2018 році жінка отримала лист від фірми «Манівео Швидка Фінансова Допомога», в якому їй нагадали про борг - 15 тис. 630 грн. Але вона грошей не просила й не отримувала.

Виявилося, що на початку липня 2018 року шахрай, видаючи себе за жінку, через сайт компанії уклав електронний договір. За ним він отримав 2 тис. грн позики. У вересні 2020 року заборгованість вже складала 29 тис. 280 грн. Коли прийшов час платити по боргах, то кредитор «вийшов» на жінку й попросив її повернути гроші.

Проте вона запевняла, що жодного договору з «Манівео Швидка Фінансова Допомога» не укладала та не підписувала. У такому разі, в компанії їй порадили звернутися до поліції. Не гаючи часу, вона вирішила звернутися також і до суду.

Що було у суді

Жінка просила скасувати договір та зобов`язати «Українське бюро кредитних історій», яке зберігає інформацію про позики українців, вилучити всю інформацію про загадкову угоду. Також вона розраховувала, що компанія виплатить їй 50 тис. грн за втрачені нервові клітини.

За результатами службового розслідування «Манівео» з’ясувалося, що, дійсно, угоду уклали якісь нечесні люди та жінка не має до цього ніякого відношення. Тому борг списали та жодних претензій кредитор до жінки не мав. Крім того, компанія направила лист до «Українського бюро кредитних історій», щоб вони прибрали інформацію про цей договір. 

Майже всі вимоги жінки були виконані, окрім компенсації у 50 тис. грн. Проте далі везіння закінчилося та почалися юридичні складнощі. Більш того, щоб довести моральні страждання недостатньо пожалітися на смуток, потрібно довести, що хвилювання коштувало 50 тис. грн.

Таких доказів жінка не надала, тому компенсації не отримала. Відповідне рішення у травні 2022 року ухвалила суддя Дніпровського районного суду Києва Наталія Арапіна.

Якщо завис кредит в банку – що треба знати боржникам?

Воєнний стан не звільняє від обов'язків щодо сплати кредиту. Відсотки за користування кредитними коштами продовжують нараховуватися і після 24 лютого. Тож зазвичай банки мають повне право вимагати повернення наданих ними коштів і активно користуються цією можливістю на практиці. Тому не треба ігнорувати повідомлення від банків. Якщо не зважати на них, справа може дійти до суду, а відповідно – і до виконавчого провадження, арешту рахунків та іншого майна та обмеження права виїзду за кордон.

За словами адвоката Ігор Фещенко, з початком війни в Україні на декілька місяців були зняті всі обмеження з боржників за виконавчими провадженнями, тобто примусові стягнення зупинилися, арешти на рахунки були зняті та заборони виїзду за кордон також були призупинені. Але зараз обмеження і виконавчі процедури відновилися.

«Сьогодні тільки на тимчасово окупованих територіях заборонено відкривати виконавчі провадження до боржників і накладати арешти на рахунки. Також на нещодавно звільнених територіях не у всіх виконавців є доступи до баз та реєстрів. Великим плюсом для боржників являється те, що вони можуть користуватися коштами на арештованих рахунках, якщо суми боргу не перевищують 100 тис.грн. Або виконавці не можуть накласти арешти на рахунки, якщо сума боргу менше ніж 100 тис. грн», - пояснив адвокат.

Інформатор писав, що шахрай вкрав номер телефону та оформив на жінку кредит в Moneyveo.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.