Назви відомих компаній збільшують довіру до крадіїв
18 лютого українцям почали активно надходити повідомлення від аферистів. Це можуть бути як SMS, так і повідомлення в соцмережах. Невідомі прикидаються представниками відомих компаній чи сервісів, пропонуючи вигідну роботу, але з нюансами.
Про це в Instagram розповіла журналістка і ведуча проєкту «Аферисти у сітях» Олена-Крістіна Лебідь. Вона оприлюднила у своєму пості приклад такого повідомлення від аферистів, яке прийшло на телефон власне їй. У коментарях під публікацією декілька користувачів повідомили, що їм такі повідомлення теж надходили.
Схема «розводу» працює доволі просто – злочинці називаються представниками відомих світових або українських брендів. Це одразу має збільшити довіру до невідомих. Далі шляхом переконань, обіцянок та дуже вигідних пропозицій роботи, починається процес витягування грошей.
«Щойно отримала смс-розсилку від аферистів. Будьте уважні! Це "розвод". При переході на Telegram почнуть розповідати, що жодних вкладень не потрібно, але щоб зареєструватися на сайті вакансій/ конкретного роботодавця/ конкретної фірми (варіантів - мільйон) потрібно, оплатити преміум-акаунт», – зазначила журналістка.
Далі ви можете навіть не помітити, як відправляєте вже близько 2 тисяч гривень на примарний шанс отримати привабливу роботу. Звичайно, жодної роботи ви натомість не отримаєте. Такі повідомлення можуть надходити від імені таких компаній, як Rozetka, Aliexpress, еBay, Amazon, 6pm і т.д.
Перш за все, експерти радять взагалі не переходити за посиланнями, які вам відправляють невідомі номери. Такий клік може закінчитися автоматичним завантаженням програми, що в підсумку буде тихенько викрадати ваші дані. Та й навіть підозрілі посилання від ваших друзів відкривати не варто – їх можуть зламати, аби влаштовувати спам-розсилку.
У шахрайських повідомленнях можуть міститися як обіцянки роботи, виграшу, легких грошей і т.д., так і доволі непримітні повідомлення. До прикладу, часто просять прогулусувати за когось у конкурсі, або пропонують начебто допомогу від ЄС, і потрібно лише вказати дані.
Крім цього, не відправляйте гроші нікому, якщо ви не впевнені в чесності отримувача. Також навряд-чи при прийому на роботу у вас будуть вимагати спочатку за щось платити. Особливо це стосується відомих брендів та компаній.
На жаль, в нашій країні продовжує діяти велика кількість шахраїв, які намагаються заробити на горі або неуважності українців. Так, в інтернеті нашим громадянам приходяться пропозиції для отримання начебто допомоги від міжнародних організацій, держави і т.д. Проте, замість грошових виплат українці тільки втрачають власні гроші.
Нещодавно у Києві викрили шахраїв, які встигли ошукати сотні людей. Вони створювали на інтернет-майданчиках повідомлення начебто про продаж різного роду техніки. Шукали довірливих покупців, які погодяться на повну передоплату на карту. Звичайно, після переведення коштів невідомі просто розривали зв’язки та зникали. У деяких випадках могли надіслати щось поштою, але значно дешевше або пошкоджене.
Нагадаємо, чи варто накопичувати талони: як будуть змінюватися ціни на бензин, дизель та автогаз в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.