“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
В офіційній компанії просять не переходити за сторонніми посиланнями
Невідомі обіцяють від 50 до 2 тисяч грн на день за допомогу відомим інтернет-магазинам. Текст “вакансій” розсилають через SMS-повідомлення з поштової скриньки. Для зв’язку з “роботодавцем” пропонують перейти в Telegram-канал за сторонньою адресою. В компанії Rozetka прокоментували інцидент.
Одне з таких повідомлень отримала журналістка “Інформатор Україна”. Окрім вікових обмежень (працівники мають бути старші за 20 років), ніяких інших вимог немає. Як і чітких обов’язків робітників. Все, що вони мають робити, – “вдома чи в офісі допомагати відомим інтернет-магазинам виконувати замовлення і отримувати за це легко 50-2000 грн в день”. Обіцяють що процес виконання простий, а оплату можна отримувати в день виконання роботи.
Навіть не маючи базових знань з кібербезпеки, врятує уважність – назва компанії написана неправильно. Ми звернулись до Служби підтримки Rozetka. На сайті вказано, що телефони гарячої лінії не працюють з дня початку війни, тож йдемо до чат-боту в Telegram. На наше повідомлення відповіли лише через 8 годин після повідомлення про шахрайство. Вибачились за очікування і пояснили технічними труднощами.
“У нас немає чинних пропозицій з описаними Вами умовами. Ймовірно, це повідомлення було надіслане внаслідок шахрайських дій сторонніх осіб. До нашого магазину воно не має відношення. Будь ласка, не переходьте за підозрілими посиланнями. Даним питанням вже займається відповідний відділ”, – написали в Службі підтримки.
Навички з захисту інформації набули актуальності в умовах війни в Україні. Нерідко зловмисники намагались атакувати сайти державної влади і банківські застосунки. А в мережі можна побачити недолугі коментарі від "ботів" з неякісним перекладом російських слів. Зазвичай це є частиною ІПСО і використовується для поширення панічних настроїв серед українців та неправдивої інформації. Разом із тим шахраї можуть використовувати й ваші особисті дані для отримання доступу до банківських карток, електронних пристроїв та сторінок в соціальних мережах.
Раніше ми писали про те, як знімати валюту з чужої картки Monobank. Також читайте про те, що росіяни створили низку фейкових каналів з використанням назви ДТЕК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.