У листопаді 2021 року суддя Дзержинського райсуду Харкова вивчала докази по справі, коли на чоловіка оформили позику невідомі.
15 листопада 2020 року чоловік дізнався, що на нього був оформлений кредит на 2 тисячі гривень. Того ж дня він написав листа до фінансової компанії, щоб вони перевірили інформацію.
З примірника угоди чоловік дізнався, що шахраї оформили на нього позику ще у середині серпня 2020 року. Він наполягав, що ніяких договорів він не укладав та грошей не отримував.
Також з тексту договору стало відомо, що гроші видали без всієї необхідної інформації. Шахраї використали його прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер, вказали серію та номер паспорта.
«Мобільний телефон, який був вказаний у договорі не належить (чоловіку). Адреса реєстрації та фактичне місце проживання вказані невірно згідно з довідкою переселенця. Також відсутні дата народження, ким та коли видано паспорт та відсутній підпис, який посвідчує особу та згоду на укладення цього договору», - йдеться в матеріалах справи з сайту судового реєстру.
Чоловік просив фінансову компанію провести перевірку та надати підтвердження, що угоду скасували. Він хотів пересвідчитися, що до нього не мають жодних претензій. В компанії обіцяли видалити інформацію про договір та заблокувати доступ до кабінету на сайті кредитної установи, щоб злодії не взяли нової позики.
Постраждалий звернувся із заявою до поліції. Поки там шукали злочинців, він вирішив подати позов до суду.
Чоловік просив визнати договір недійсним. У своїх поясненнях він наполягав, що тричі звертався до компанії із заявою про шахрайство та з проханням вислати копію договору з його підписом. Проте спочатку компанія змінила адресу, потім лист ніхто не отримав, а на третій раз – коли документи потрапили адресату, той просто продав борг іншій компанії.
Також виявилося, що в день оформлення кредиту від «ФК АРАГОН» не поступало жодних запитів до «Українського бюро кредитних історій». Хоча це необхідна процедура для перевірки клієнтів перед тим, як видати гроші.
На свою користь чоловік вказував, що адреса в угоду вже не актуальна з 2017 року. З того часу він, як переселенець, зареєстрований в іншому місті.
В компанії ніхто не надав своєї версії подій. Тому суддя приймала рішення, виходячи з тих доказів, які були.
«Суду не надано доказів визнання дій (компанії) протиправними. Звернення до правоохоронних органів не розслідувано, та в його рамках не встановлено винність дій (компанії) чи її посадових осіб», - з цього вже було зрозуміло, що суддя стає не на бік чоловіка в цій історії.
Крім того, чоловік забув засвідчити у нотаріуса документи, які приніс до суду. На це вказала суддя та пояснила, що «джерело походження вказаних документів не можливо встановити».
«Тому суд вважає позовні вимоги передчасними та такими, що на даному етапі не підлягають задоволенню», - такий висновок отримав потерпілий.
Через те, що чоловік міг не дуже ретельно підготуватися до судового засідання у листопаді 2021 року суддя Дзержинського райсуду Харкова Тетяна Штих відмовила у його проханні визнати угоду недійсною.
Інформатор писав, що шахраї оформлювали на жінку кредити з Запоріжжя та Гостомелю, поки вона була в Одесі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.