"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
«Мости» – це історія, яка знайде відгук у кожному, хто переживав складне розставання, коли на серці лишаються лише шрами. Але водночас, кожен, хто обрав себе і йти своїм шляхом.
Зміни набувають чинності 16 січня
Вже 16 січня набирають чинності окремі норми закону "Про забезпечення функціонування української мови", згідно з якими обслуговування повинно відбуватися за замовчуванням державною мовою. Що зміниться і чи варто боятися цього закону - читайте в матеріалі Інформатора .
Це торкнеться працівників супермаркетів, кафе, ресторанів, АЗС, СТО, фітнес-залів, бібліотек, інтернет-магазинів - тобто всіх працівників сфери обслуговування, які працюють з клієнтами. Вони повинні обслуговувати клієнта українською мовою за замовчуванням. Перейти на іншу мову можна тільки в тому випадку, якщо клієнт сам про це попросить.
В разі порушення, якщо інформація підтвердиться, порушнику зроблять попередження з вимогою виправити ситуацію впродовж місяця. Але якщо порушення повториться, винним загрожує штраф від 5 100 до 6 800 гривень. Контролювати ситуацію буде Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.
Він також пояснив, як поскаржитися, якщо ваші права порушили.
"Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім'я уповноваженого із захисту державної мови, направити її в письмовому вигляді або електронною поштою на адресу уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб'єкт господарювання, обставини і докази, що підтверджують порушення", - пояснив Кремінь .
У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою, звертатися необхідно за адресою: 01001, Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua.
У Facebook набирають популярність групи на підтримку цього закону. Також інформаційну кампанію за участю відомих українців запустили в інтернеті.
Зокрема, короткі соціальні ролики були записані за участю Івана Леня, акторів Ірми Вітовської-Ванци і Юрія Дяка, актора і режисера Ахтема Сеітаблаєва.
Мовний омбудсмен сподівається, що ці ролики поширять на телебаченні, а також інших майданчиках. Він вважає, що це повинно позитивно вплинути на впровадження української мови в сфері обслуговування.
У державному бюджеті України на 2021 рік не передбачені гроші на безкоштовні курси з української мови. Це означає, що власникам бізнесу або співробітникам потрібно буде сплачувати за такі курси самостійно.
У той же час існують онлайн-платформи для безкоштовного вивчення української мови. Так можна пройти онлайн-курс,який складається з 5 модулів, які налічують 16 тем. Він триває в середньому 5 тижнів по 4 години на тиждень.
Крім того, в Україні існує ресурс "Е-Мова", який позиціонує себе як єдину комплексну онлайн-платформу для безкоштовного вивчення української мови .