Ігор Терехов потрапив у скандал під час прес конференції
У вівторок, 9 травня, мер Харкова Ігор Терехов, відповідаючи на запитання журналістки Тетяни Федоркової про проведення занять у шкільних укриттях, порекомендував завести їй дітей.
Це сталося під час прес конференції мера. Ось, як відбувся діалог між Тетяною Федорковою та Ігорем Тереховим:
- Наскільки реально, що будуть проводитися заняття? У батьківських чатах можна побачити, що деякі вчителі запрошують по бажанню батьків.
- Реально.
- Можете більше розказати?
- Яке питання задали — я так і відповів. Реально? Реально.
- Це офіційні [в укриттях заняття]? Чи неофіційні зустрічі?
- Які неофіційні?
- Це все виглядає так: за бажанням батьків.
-За бажанням... Усе залежить від бажання. От у вас є діти? Є діти?
- Ні...
- Рекомендую завести... Ну... Заведете — буде у вас бажання — приведете свою дитину, будемо навчати. Не буде бажання у вас бажання, звісно, ви не приведете, тому і навчати не будемо.
На питання про те, чи дозволять проведення занять у шкільних укриттях Ігор Терехов не відповів.
Переглянути цей допис в Instagram
Журналісти Суспільне Харків запитали у Тетяни Федоркової, чи образила її відповідь харківського мера.
"Мене це не образило, а навпаки повеселило. Харківські журналісти, на жаль, звикли до хамства з боку міської влади — особливо у відповідь на питання, які викликають критику або резонанс. Уникнути цього можна було б, якби були нормальні роз’яснення, змістовні відповіді. В моєму випадку у спілкуванні з міським головою — це спроби принизити на кожному кроці", — прокоментувала Федоркова.
Вона також додала, що в майбутньому покаже своїм дітям це відео “як приклад того, як не можна комунікувати з людьми за жодних обставин”.
На думку Тетяни Федоркової, у подібному ставленні до журналістів у Харкові немає нічого нового:
"Ця практика закріпилася і розквітла за часів попередника Ігоря Терехова".
Сексизм - це упередження чи дискримінація людей через їхню стать або гендер. Це поняття пов'язане зі стереотипами та гендерними ролями. Одним із проявів дискримінації жінок, який спостерігається в медіапросторі, у виступах та публікаціях публічних осіб, є сексизм. Питання народження та виховання дітей — особиста справа кожної жінки, тому відповідь Ігоря Терехова є сексизмом.
Але, крім публічного засудження, мер Харкова не понесе ніякого покарання. Тому що покарання за сексизм, як і самого поняття “сексизм”, в українському законодавстві немає. Однак у 2005 році було ухвалено Закон України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, у якому запроваджено поняття дискримінації за ознакою статті і зазначено, що однією з форм дискримінації є утиск. У Законі України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” 2013 року розкрито значення утиску, до якого можна віднести і сексистські висловлювання. Отже, утиск - це небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їхньої людської гідности за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери. Але сам механізм доведення утискання дуже складний, тому поки що в нашій країні майже неможливо притягнути кривдника до відповідальності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.