САП та НАБУ спрямовують ще 15 мільйонів гривень на «Армію дронів»: звідки гроші

В уряді продовжують співпрацювати з правоохоронними органами, щоб забезпечити прозорість та підзвітність у закупівлях безпілотників

Армія дронів
Майже 15 млн грн буде перераховано на проект «Армія дронів»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура продовжує спрямовувати кошти на рахунок «Оборона» Національної платформи «UNITED24» . Ще майже 15 млн грн буде перераховано на проект Збройних сил України «Армія дронів».

Ці гроші мають сплатити засуджені відповідно до перших обвинувальних вироків у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ «Укргазбанку». Про це повідомили в САП.

«Впродовж 2014-2020 років колишнє керівництво банку та інші особи, під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділо грошима у сумі 205 млн грн.», - йдеться в повідомленні.

САП та НАБУ повідомлено про підозру 16 осіб, які залучались до участі у цій «агентській схемі», серед яких колишні голова Національного банку України, заступник міністра юстиції України та перший заступник генерального прокурора України.

З числа підозрюваних осіб 8 вирішили піти на співпрацю із стороною обвинувачення. Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, у тому числі щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у розмірі 205 млн грн.

«Одночасно підозрювані зобов’язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку Збройних сил України», - розповіли в САП.

Як наслідок, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до Вищого антикорупційного суду упродовж серпня 2023 року скеровано 3 обвинувальних висновки та 8 угод про визнання винуватості.

Узгоджені покарання пов’язані із штрафом та позбавленням волі. Однак у зв’язку із наданням викривальних показань засуджених звільнено від покарання із встановленням випробувального терміну.

«Загальна сума збитків, яка буде відшкодована до Державного бюджету України в межах цих угод становить 35 млн грн. Крім того, згідно з умовами угод особи сплатять 14,726 млн грн на проект Збройних сил України «Армія дронів», - повідомили в прокуратурі.

Там зауважили, щодо інших 7 підозрюваних на даний час здійснюється ознайомлення із матеріалами кримінального провадження. Після виконання вимог ст. 290 КПК України щодо решти підозрюваних буде вирішено питання про скерування обвинувального акту до Вищого антикорупційного суду.
Крім того, за постановою Уряду кожен безпілотник проходить офіційну експертизу ціни. Цифровізація забезпечує прозорість та підзвітність у державних процесах.

У свою чергу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підтвердив, що в Уряді продовжують співпрацювати з правоохоронними органами, щоб забезпечити прозорість та підзвітність у закупівлях безпілотників для державної програми "Армія дронів". Для цього запровадили онлайн-моніторинг закупівель БпЛА та надали доступ Національному антикорупційному бюро (НАБУ).

«Системно співпрацюємо в межах "Армії дронів" з головними антикорупційними органами країни — САП та НАБУ. У травні підписали меморандум про співпрацю із САП. За цей час перерахували 714 млн гривень на підсилення обороноздатності країни. На ці кошти придбано тисячі сучасних безпілотників для ЗСУ й ГУР», - повідомив Федоров.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube