У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
росія продовжує робити вигляд, що в її економіці змін не відбулося
Російський «Газпром» офіційно зізнався у падінні своїх показників з видобутку та експорту у 2022-му році. Газу компанія рф добула на 20% менше, ніж зазвичай, а продати вдалося взагалі на 45% менше. Таким чином, можна оцінити ефективність санкцій проти промисловості країни-агресора.
Про це повідомила сама пресслужба компанії. За наявними даними, з 1 січня по 15 грудня 2022-го року видобув 395,1 млрд кубометрів газу. Якщо порівняти з аналогічним періодом у 2021-му році, то маємо падіння показника на 19,6%. Таким чином, компанія видобула на 96,3 млрд кубометрів менше, ніж до цього.
«Попит на газ компанії з газотранспортної системи (ГТС) на внутрішньому ринку за цей період зменшився на 5,2% (на 12,5 млрд куб. м). Водночас із 1 до 9 грудня на тлі холодних температур "Газпром" щодня постачав газотранспортною системою російським споживачам рекордний для аналогічних діб обсяг природного газу (максимальний добовий обсяг - 1605,2 млн куб. м - поставлено 7 грудня 2022 року», – заявляє компанія.
При цьому, у російського монополіста також очевидні проблеми з експортом газу. За вказаний період він склав 97,8 млрд кубометрів. Цей показник менший на 45,1% від такого ж періоду минулого року. Таким чином, рф втратила прибуток від 80,2 млрд куб. м газу, що не змогли продати за кордон.
Водночас, навіть такі темпи експорт рф вдається зберігати тільки завдяки наявним допомовленостям про посилений, але більш дешевий експорт до Китаю та пари інших країн. Розуміючи ситуацію, «Газпром» продовжує спроби переконати європейців у тому, що без російського газу ресурсів на зиму їм не вистачить. Проте, в Європі вже неодноразово заявляли, що до опалювального сезону всі готові і без московії.
Нещодавно Канада вирішила відновити санкції щодо трубін для «Північного потоку». До цього країна ввела тимчасовий дозвіл, аби вдалося повернути до Німеччини турбіни, що перебували на ремонті в Монреалі. Проте рішення переглянули, і дозвіл таки відкликали.
Крім цього, продовжується запровадження і персональних санкцій. Так, Велика Британія запровадила санкції проти російських генералів та високопосадовців. Усі активи підсанкційних осіб на території країни заморозили, а в’їзд до Британії їм заборонили.
Нагадаємо, що ЄС та НАТО готуються виступити з офіційним закликом до рф вивести війська з України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.