“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Тут триває перший молебен за українських захисників, його проводить священник ПЦУ. "Тітушки" намагаються провокувати людей.
Про це повідомив Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації.
"Церква на вулиці Тараса Бобанича у Львові. Зараз у храмі ставлять остаточну крапку в існуванні тут так званого московського патріархату. Парафіяни ухвалюють рішення про перехід у ПЦУ. Сподіваюся, вже найближчим часом ця церква стане Гарнізонним храмом ПЦУ", - написав він у своєму офіційному каналі.
Козицький наголосив, що він таке рішення вважає правильним. На його думку, московському патріархату у Львові не місце. І добре, що на вулиці Героя Тараса Бобанича, який загинув на війні, нарешті буде храм Православної церкви України - Свято-Гергіївський собор.
За повідомленням каналу "Украина сейчас", у храмі багатолюдно. Проходить служба українською мовою. Віряни кажуть, що вони - за Українську православну церкву.
Тим часом біля храму помітили кількох провокаторів, які намагаються розхитати ситуацію і влаштувати сутички між людьми. Відомо, що Львівська міська рада розгляне питання про початок процедури націоналізації храму і його майна. Мерія посилається на Закон України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів". Московські попи цього не хочуть. Вони марно намагаються вплинути на ситуацію і спровокувати сутички біля храму, надіславши сюди кількох провокаторів. Але поліція діє чітко. Віряни на провокації не реагують.
Свято-Георгіївський кафедральний собор розташовано на вулиці загиблого Героя України Тараса Бобанича. Перша згадка про храм датується 1785 роком. Серед жителів Львова вона відома як "російська церква на Короленка". І це був єдиний храм московського патріархату в місті, який львів'яни активно вимагали повернути до ПЦУ ще від часів Революції Гідності. А загалом розмови про це велись ще з 1990-х років. Вулиці письменника Короленка дали ім'я Тараса Бобанича у серпні 2022 року.
У грудні 2022 року СБУ знайшла у Свято-Георгіївському соборі антиукраїнську літературу та агітки "руського міра". Цей храм перебуав у власності РПЦ на підставі рішення Львівського міськвиконкому 1948 року, а з часів незалежності перейшов до УПЦ МП.
У Львові ще є невеличка дерев'яна церква на Сихові, яка належить УПЦ МП. Збудована у 1990-х роках, історичної цінності будівля не має. Жителі району Сихів називають її "стодола" - за нечепурний зовнішній вигляд. Цей "храм" - самобуд, який звели без жодної документації та дозволів від мерії. За законом, його не існує. У соцмережах люди пишуть, що його можна просто знести, але чомусь ніхто не поспішає цього робити.
Як повідомляв Інформатор, понад тисячу активістів проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ МП до ПЦУ у місті Хмельницький.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.