У Львові єдина на все місто церква Московського партріархату переходить до ПЦУ: попи МП викликали "тітушок"

Читать на русском

Тут триває перший молебен за українських захисників, його проводить священник ПЦУ. "Тітушки" намагаються провокувати людей.

Читать на русском
Свято-Георгіївський собор у Львові
Свято-Георгіївський собор у Львові більше не московський/Фото: Фейсбук

Тут триває перший молебен за українських захисників, його проводить священник ПЦУ. "Тітушки" намагаються провокувати людей.

У Львові єдина церква УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України: релігійна громада Свято-Георгіївського собору проголосувала за таке рішення у середу, 5 квітня. Зараз тут триває служба Божа - її проводить отець із ПЦУ українською мовою. Люди моляться за наших воїнів на фронті. 

Про це повідомив Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації. 

"Церква на вулиці Тараса Бобанича у Львові. Зараз у храмі ставлять остаточну крапку в існуванні тут так званого московського патріархату. Парафіяни ухвалюють рішення про перехід у ПЦУ. Сподіваюся, вже найближчим часом ця церква стане Гарнізонним храмом ПЦУ", - написав він у своєму офіційному каналі. 

Козицький наголосив, що він таке рішення вважає правильним. На його думку, московському патріархату у Львові не місце. І добре, що на вулиці Героя Тараса Бобанича, який загинув на війні, нарешті буде храм Православної церкви України - Свято-Гергіївський собор.

За повідомленням каналу "Украина сейчас", у храмі багатолюдно. Проходить служба українською мовою. Віряни кажуть, що вони - за Українську православну церкву. 

Тим часом біля храму помітили кількох провокаторів, які намагаються розхитати ситуацію і влаштувати сутички між людьми. Відомо, що Львівська місь­ка рада розгляне питання про початок проце­дури націоналізації храму і його майна. Ме­рія посилається на Закон Укра­їни "Про основні засади при­мусового вилучення в Україні об'єктів права власності росій­ської федерації та її резиден­тів". Московські попи цього не хочуть. Вони марно намагаються вплинути на ситуацію і спровокувати сутички біля храму, надіславши сюди кількох провокаторів. Але поліція діє чітко. Віряни на провокації не реагують. 

Московський патріархат у Львові 

Свято-Георгіївський кафедральний собор розташовано на вулиці загиблого Героя України Тараса Бобанича. Перша згадка про храм датується 1785 роком. Серед жителів Львова вона відома як "російська церква на Короленка". І це був єдиний храм московського патріархату в місті, який львів'яни активно вимагали повернути до ПЦУ ще від часів Революції Гідності. А загалом розмови про це велись ще з 1990-х років. Вулиці письменника Короленка дали ім'я Тараса Бобанича у серпні 2022 року. 

У грудні 2022 року СБУ знайшла у Свято-Георгіївському соборі антиукраїнську літературу та агітки "руського міра". Цей храм перебуав у власності РПЦ на підста­ві рішення Львівського міськвиконкому 1948 року, а з часів незалежності перейшов до УПЦ МП. 

У Львові ще є невеличка дерев'яна церква на Сихо­ві, яка належить УПЦ МП. Збудована у 1990-х роках, історичної цінності будівля не має. Жителі району Сихів називають її "стодола" - за нечепурний зовнішній вигляд. Цей "храм" - самобуд, який звели без жодної документації та дозволів від мерії. За законом, його не існує. У соцмережах люди пишуть, що його можна просто знести, але чомусь ніхто не поспішає цього робити.

Як повідомляв Інформатор,  понад тисячу активістів проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ МП до ПЦУ у місті Хмельницький. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.