«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Поїздка до Мінська на перемовини з РФ у перші дні війни видалась найскладнішою
Після перших чотирьох днів повномасштабного вторгнення українська делегація вирушила до Мінська на перемовини з представниками рф. У її складі був міністр оборони Олексій Рєзніков. За його словами, ця поїздка стала найскладнішою з початку війни.
В інтерв’ю іспанському виданню La Razon Рєзніков сказав, що всі члени української делегації не були впевнені, що повернуться додому. Адже вони їхали на зустріч з глибоким відчуттям ненависті до росіян. А це сумнівний помічник у перемовинах.
"Найгіршим днем та найважчим рішенням було бути у складі української делегації, яка вирушила до Білорусі після перших чотирьох днів війни. Було важко сказати «так» президенту, коли він запитав мене, бо я відчував глибоку ненависть. І як переговорник я знаю, що це марна емоція. Було жахливо тиснути руку ворогові", – заявив міністр оборони.
Рєзніков підкреслив, що всього було чотири таких зустрічі, три з яких відбулися у Білорусі й одна – у Туреччині. Ні на одній з них українська делегація не відчувала себе у безпеці. Але навіть за таких умов вони їхали, адже головною метою було створення гуманітарних коридорів для порятунку життя мирних жителів.
Наразі перемовини з країною-агресором зводяться до обміну полоненими і рідкісних неформальних контактів. За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексія Данілова, на цей час діалог з очільником Кремля володимиром путіним неможливий. Адже він досі не несе жодної відповідальності за свої вчинки.
У росії також заявляють, що зараз не бачать можливості проведення переговорів з Україною. Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров стверджує, що причина у позиції Києва. За словами військового експерта Жданова, росія може вивести свої війська з України тільки у випадку зміни політичної системи у РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.