Ефективніші за російські: США нададуть Україні касетні боєприпаси - Білий Дім

Читать на русском

Радник Джо Байдена офіційно підтвердив, що таке рішення є

Читать на русском
Джейк Салліван
Джейк Салліван, радник Адміністрації президента США з національної безпеки/Фото: Getty Images

Радник Джо Байдена офіційно підтвердив, що таке рішення є

У п'ятницю, 7 липня, в Адміністрації президента США Джо Байдена офіційно підтвердили передачу Україні касетних боєприпасів. Цю військову допомогу пояснюють тим, що ЗСУ потрібне підсилення для контрнаступу. І вони набагато ефективніші ніж ті російські, якими нас убивають від початку війни. 

Добру для нас звістку оголосив на брифінгу Джейк Салліван, радник Байдена з питань національної безпеки. 

"Ми обґрунтовуємо наше рішення про допомогу в галузі безпеки виходячи з потреб України. А Україні потрібна артилерія для підтримки своїх наступальних та оборонних операцій. Вона здійснює тисячі пострілів на день. Тому артилерія є наразі основною у цій війні", - заявив Салліван.

Радник Білого Дому наголосив, що Росія використовує касетні боєприпаси від самого початку війни проти України. Але тип касетних боєприпасів, якими вона вражає українців, трохи відрізняється від американських "касетників". 

"Україна запросила касетні боєприпаси, щоб захистити свою власну суверенну територію. У касетних боєприпасів, які ми надамо, відсоток неспрацьовування набагато нижчий, ніж у російських", - сказав Джейк Салліван.

 

В чому особливість цих снарядів 

Фактично це - "міна сповільненої дії". Принцип касетних боєприпасів полягає в тому, що їхня бойова частина складається не з однієї вибухової речовини. Вона має велику кількість суббоєприпасів. Ці маленькі бойові частини під час обстрілу вилітають з контейнерів та розподіляються по площі, вибухають і вражають після падіння на землю.

Це можуть бути снаряди, ракети або бомби, які містять в собі до 10 і більше малокаліберних бомб. У низці країн така зброя заборонена. Але росіяни її на нашій території використовують, то ж і відповідь агресору мусить бути адекватною. До слова, взимку 2023 року глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав західних партнерів надати Україні таку зброю, але Німеччина гостро відреагувала на його слова й сказала категоричне "Ні!". 

До цього випадку Україна запросила касетні боєприпаси ще наприкінці 2022 року. Пентагон був готовий допомогти, але в адміністрації Байдена довго вагались з цього приводу. Врешті напередодні стало відомо, що таке рішення начебто є - і "касетники" надійдуть у наступному пакеті військової допомоги від США.  

Нагадаємо, що радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк розкритикував HRW за звинувачення України у використанні касетних снарядів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.