Зібрали всі найважливіші зміни
В Україні з 1 лютого відбудуться деякі зміни, що вплинуть на життя багатьох українців. Вони стосуватимуться вакцинації, подорожей і навіть пластикових пакетів у магазинах.
Інформатор вирішив розповісти, які ж зміни чекають на українців. Читайте у нашому матеріалі.
З 1 лютого 2022 року нещеплених працівників органів місцевого самоврядування, державних та комунальних закладів охорони здоров'я, комунальних підприємств, установ та організацій відсторонятимуть від роботи.
Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби.
31 січня 2022 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2664 від 30 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій для обов'язкової вакцинації працівників проти COVID-19.
Відповідно до наказу, до списку тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:
Працівники цих установ, які не отримають щонайменше одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть усунені від роботи без збереження заробітної плати.
В Україні щеплення від COVID-19 вже є обов'язковим для:
З 1 лютого набирають чинності рекомендації Ради Європейського Союзу щодо вільних подорожей під час пандемії. Правила пересування послаблять.
Так, з лютого карантинні обмеження не залежатимуть від того, з якої країни в'їжджає людина, за винятком країн, де поширений коронавірус.
Ключовими факторами для в'їзду до країн ЄС стануть:
COVID-документи мають бути підтверджені наявними цифровими сертифікатами ЄС. Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС, можуть бути зобов'язані пройти тест до прибуття чи після — не пізніше 24 годин.
В Україні в грудні набула чинності заборона розповсюдження в магазинах безкоштовних пластикових пакетів. Тепер за «маєчки» у супермаркетах треба платити. Але вже з 1 лютого 2022 року ціни на них піднімуться:
Йдеться про пакети, що призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, а також для пакетів зі стінками завтовшки понад 50 мікрометрів.
За даними експертів, щороку українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, тоді як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Плата за пакет допоможе знизити кількість пластикового сміття, яке в Україні погано переробляється.
Зазначимо, у червні президент підписав закон №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Після цього уряд отримав право встановлювати мінімальні роздрібні ціни на них. Під заборону і під плату не потрапили пакети, що розкладаються, і надтонкі, призначені для первинного пакування риби, м'яса, сипких продуктів і льоду. Використання такого пакування дозволено до 1 січня 2023 року.
Нагадаємо, що змінилося в Україні з 1 січня 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.