На думку слідства, голова одеської райради Віталій Барвіненко зловживав своїм становищем і незаконно отримав 613 тисяч гривень компенсації з держбюджету
Голові Одеської райради, екснардепу Віталію Барвіненко повідомили про підозру у зловживанні становищем. На думку слідства, він зловживав становищем (ч. 2 ст. 364 ККУ) і незаконно отримав 613 тисяч гривень компенсації з держбюджету за оренду житла в Києві. При цьому політик мав власну квартиру в столиці.
Про це повідомляє пресцентр НАБУ, прізвище нардепа уточнює ведучий та журналіст Олег Новіков у своєму телеграм-каналі. Наразі місце перебування Барівненка не встановлено. За даними слідства, 12 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили Барвіненку підозру у незаконному отриманні компенсації за оренду житла.
Відповідно до розслідування, екснардеп, який має власне житло у центрі Києва, отримав понад 613 тис. гривень незаконної компенсації за користування готельним номером у Державному підприємстві "Готельний комплекс "Київ". Номером в цьому готелі Барвіненко користувався протягом періоду з вересня 2016 року по серпень 2019 року.
За даними слідства, такі дії підозрюваного завдали серйозних збитків інтересам юридичної особи публічного права - Управлінню справами Апарату Верховної Ради України. Кваліфікація обвинувачення - ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (службове зловживання, яке спричинило тяжкі наслідки - ред.).
Станом на липень 2018 року компенсація нардепам становила 20,5 тис. гривень на кожного. У серпні 2018 року громадський рух "Чесно" з посиланням на портал відкритих даних Ради, повідомляв про 172 депутати Верховної Ради, з яких 21 має житло в Києві або околицях, однак попри це отримали компенсацію на загальну суму 3,5 млн гривень.
Барвіненко тричі був обраний депутатом Верховної Ради, проте його діяльність не запам'яталася мешканцям Одеси нічим позитивним, крім розчарувань. Він змагався за своє місце в парламенті і в четвертий раз, але з тріском програв на останніх виборах у 2019 році.
Слід зазначити, що впродовж своєї політичної кар'єри Барвіненко неодноразово опинявся у центрі сепаратистських скандалів та звинувачень у спробах розколоти територію Одеської області. Він відкрито мріяв про створення "Бессарабської народної республіки" і мав на цю тему низку висловлювань, що викликали гучні обговорення. Кризовим для нього став 2015 рік, коли його помічницю Олену Глищинську затримали за державну зраду. Цей інцидент ще раз підкреслив підозрілу діяльність Барвіненка в контексті підтримки сепаратизму.
Не зважаючи на це, у 2019 році Барвіненку вдалося стати радником мера Одеси. А в 2020 році він обійняв посаду голови Одеської районної ради, отримавши підтримку більшості депутатів.
Нагадаємо, що в Києві Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.