Розкол в суспільстві: українці назвали причини, які негативно впливають на єдність - опитування

Читать на русском

Переважна більшість опитаних українців пов'язала роз'єднаність у суспільстві з проявами корупції та мовним питанням, але названі й інші причини

Читать на русском
Опитування
44% українців вважають, що в Україні зараз є єдність

Переважна більшість опитаних українців пов'язала роз'єднаність у суспільстві з проявами корупції та мовним питанням, але названі й інші причини

Українці назвали головні причини роз'єднаності у суспільстві. Однією з основних є корупція, в тому числі й нелегальний заробіток на війні. Ще частина громадян України вважає, що саме мовне питання й дискримінація російськомовних українців стала причиною розколу. Також є скарги на владу та колаборантів.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Загалом тільки 44% українців вважають, що в українському суспільстві зараз є єдність

Результати опитування
Результати опитування

Переважна більшість опитаних пов'язала роз'єднаність у суспільстві з проявами корупції та мовним питанням. Так, 16% респондентів заявили, що "дуже багато людей наживаються на війні" й "усюди процвітає корупція".

Роз'єднаність у суспільстві українці пов'язують й з мовним питанням (14%). Ті, хто надав більш розгорнуті відповіді, заявили, що бачать "дискримінацію російськомовних українців" і наполягали на "лагідній українізації".

13% опитаних зазначили, що причина у браку компетентності у владі, недовірі до дій влади й до офіційної інформації від влади. 11% поскаржилися на те, що люди по-різному сприймають війну. Серед конкретних відповідей були такі: "не всі регіони відчувають війну", "немає взаєморозуміння між тими, хто на фронті та хто - у тилу".

Ще 9% українців вважають, що в Україні люди "сам за себе" і "не підтримують один одного". Такий самий відсоток респондентів заявив, що проблема у наявності колаборантів і тих, хто чекає на Росію.

Результати опитування
Результати опитування

Що показують останні опитування серед українців

Як свідчать результати опитування "Разумков центру", яке проводилося з 6 до 12 червня 2024 року методом face-to-face, президент України Володимир Зеленський станом на червень 2024 року зберігає найбільший рівень довіри з боку українців. Однак рейтинг значно впав за останній рік - з близько 80% у 2023 році до 53% нині. Водночас до інституції президента довіра менша, ніж до самого глави держави як політика.

Також опитування від КМІС показало, що в Україні суттєво поменшало противників компромісів з Росією. Так, більшість українців вважають, що влада України не повинна йти на компроміси в переговорах з Росією щодо припинення вогню і завершення війни. Треба продовжувати боротьбу, скільки буде потрібно. Так вважають 58% людей. Натомість 30% із цим твердженням не погоджуються. 

Нагадаємо, понад половина українців не підтримують новий закон про мобілізацію. Про це свідчать результати соцопитування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.