Водночас 33% впевнені, що події в Україні розвиваються так, як потрібно
Наразі в Україні 47% вважають, що справи рухаються в неправильному напрямку. На противагу їм, 33% мають протилежну думку. Загалом же рівень песимізму в суспільстві поступово зростає.
Про це свідчить нове соціологічне дослідження від Центру Разумкова. Його презентували у середу, 26 червня, в пресцентрі агенції "Інтерфакс-Україна".
За даними останнього опитування, наразі відсоток тих, хто вважає, що справи в країні йдуть належним чином, відчутно зменшився у порівнянні з тими, хто думає інакше. Однак в цілому, кажуть соціологи, це співвідношення досі краще, аніж перед початком повномасштабної війни. Тоді лише 20% вважали, що країна йде в правильному напрямку, а 65% казали, що ні.
Пік позитиву в Україні спостерігався у березні 2023 року. Тоді 61% українців заявляв, що справи рухаються у вірному напрямку. Після цього розпочався спад, який триває дотепер. Паралельно зростає кількість "песимістів".
29% опитаних вірять, що в найближчі роки Україна буде здатна подолати наявні проблеми і труднощі. 46% вважають, що зможе, але колись потім у далекій перспективі. Ще 11% кажуть, що держава в цілому не здатна подолати виклики, які перед нею стоять.
Ще з цікавого: тотальна недовіра українців до органів влади як таких - 78,5%. Сюди входить і уряд, і Верховна Рада, і судова система, і партії тощо. Усюди рейтинги недовіри від 64% до 77%.
Президентові Володимиру Зеленському довіряють 54%, не довіряють - майже 39%. А от голові ОП Андрієві Єрмаку не довіряють 64%.
Опитування проводив Центр Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року. Метод - face-to-face. Соціологи працювали в усіх регіонах України, окрім непідконтрольних територій та територій, де точаться активні бойові дії.
Інформатор вже аналізував схоже опитування від Київського міського інституту соціології (КМІС) від 4 червня. Тоді соціологи більш конкретно питали громадян стосовно стану речей в країні при президентстві чинного гаранта та про ситуацію зі свободою та демократією. Значна кількість опитаних заявила, що стан речей в цьому питанні погіршився. Майже третина вбачає тут вину владу.
"19% українців вважають, що ситуація з демократією покращилася, а 29% - що не змінилася. Бачать певні погіршення - 43%, проте серед них 11% насамперед пов’язують це з об’єктивними обставинами воєнного часу, а 28% - із спробами влади згортати права і свободи громадян (ще 3% назвали обидві причини)", - кажуть соціологи.
Раніше ми писали, що рейтинги ексголовкома Залужного вже зрівнялися з підтримкою президента.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.