Рівень песимізму зростає: майже половина українців кажуть, що справи в країні йдуть в неправильному напрямку

Читать на русском

Водночас 33% впевнені, що події в Україні розвиваються так, як потрібно

Читать на русском
Соцопитування в Україні
Соціологи кажуть про зростання песимістичних поглядів на стан речей

Водночас 33% впевнені, що події в Україні розвиваються так, як потрібно

Наразі в Україні 47% вважають, що справи рухаються в неправильному напрямку. На противагу їм, 33% мають протилежну думку. Загалом же рівень песимізму в суспільстві поступово зростає.

Про це свідчить нове соціологічне дослідження від Центру Разумкова. Його презентували у середу, 26 червня, в пресцентрі агенції "Інтерфакс-Україна"

За даними останнього опитування, наразі відсоток тих, хто вважає, що справи в країні йдуть належним чином, відчутно зменшився у порівнянні з тими, хто думає інакше. Однак в цілому, кажуть соціологи, це співвідношення досі краще, аніж перед початком повномасштабної війни. Тоді лише 20% вважали, що країна йде в правильному напрямку, а 65% казали, що ні. 

Пік позитиву в Україні спостерігався у березні 2023 року. Тоді 61% українців заявляв, що справи рухаються у вірному напрямку. Після цього розпочався спад, який триває дотепер. Паралельно зростає кількість "песимістів". 

29% опитаних вірять, що в найближчі роки Україна буде здатна подолати наявні проблеми і труднощі. 46% вважають, що зможе, але колись потім у далекій перспективі. Ще 11% кажуть, що держава в цілому не здатна подолати виклики, які перед нею стоять. 

Ще з цікавого: тотальна недовіра українців до органів влади як таких - 78,5%. Сюди входить і уряд, і Верховна Рада, і судова система, і партії тощо. Усюди рейтинги недовіри від 64% до 77%.

Президентові Володимиру Зеленському довіряють 54%, не довіряють - майже 39%. А от голові ОП Андрієві Єрмаку не довіряють 64%. 

Опитування проводив Центр Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року. Метод - face-to-face. Соціологи працювали в усіх регіонах України, окрім непідконтрольних територій та територій, де точаться активні бойові дії. 

Українці вважають, що при Зеленському демократії стало менше 

Інформатор вже аналізував схоже опитування від Київського міського інституту соціології (КМІС) від 4 червня. Тоді соціологи більш конкретно питали громадян стосовно стану речей в країні при президентстві чинного гаранта та про ситуацію зі свободою та демократією. Значна кількість опитаних заявила, що стан речей в цьому питанні погіршився. Майже третина вбачає тут вину владу. 

"19% українців вважають, що ситуація з демократією покращилася, а 29% - що не змінилася. Бачать певні погіршення - 43%, проте серед них 11% насамперед пов’язують це з об’єктивними обставинами воєнного часу, а 28% - із спробами влади згортати права і свободи громадян (ще 3% назвали обидві причини)", - кажуть соціологи.

Раніше ми писали, що рейтинги ексголовкома Залужного вже зрівнялися з підтримкою президента

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.