Розкаявся до інсульту: головного психіатра ЗСУ, якого підозрюють у збагаченні на мільйон, можуть залишити на волі

У головного психіатра ЗСУ Олега Друзя нібито стався інсульт під час обшуків, після чого він потрапив у лікарню

Справа Олега Друзя
Адвокат сподівається на запобіжний захід, який не буде пов'язаний з триманням під вартою

Головний психіатр Збройних сил України Олег Друзь, якого підозрюють у збагаченні на понад мільйон доларів США за три роки війни з РФ, може залишитися із запобіжним заходом, але на волі. Підозрюваного до суду привезли на кареті "швидкої допомоги". Попередньо, за даними захисту, у Друзя стався інсульт під час обшуків.

Про це сказано у повідомленні ТСН. Зазначається, що адвокат Друзя, Володимир Клочков, стверджує, що його підзахисний потрапив до реанімації з інсультом після обшуків, а зараз перебуває у "дуже поганому та критичному стані".

"Під час обшуку стався інсульт. Він одразу був госпіталізований до реанімації. Там йому робили всі заходи. Я не лікар, не знаю – які, але стан дуже поганий. Після цього він був переведений із госпіталю в лікарню швидкої допомоги, де є спеціальні камери. Це було побажання СБУ. І наразі на судове засідання він доставлений у кареті швидкої допомоги. І з ним постійно перебувають лікарі", – заявив адвокат.

Клочков також запевнив, що це "не стратегія захисту", а представникам Служби безпеки України повідомили про інцидент та істотне погіршення здоров'я Друзя. Адвокат зазначив, що сподівається на запобіжний захід, який не буде пов'язаний з триманням під вартою. Це йде проти вимог прокуратури, яка вимагає взяти Друзя під варту з можливістю внести заставу в майже 50 млн грн.

Олега Друзя зловили на корупції вже не вперше

Олега Друзя затримували за корупцію ще у 2017 році. Тоді його звинуватили в тому, що він вимагав 52 тисячі хабаря за довідку про неможливість проходження військової служби. Кошти передавалися за висновок військово-медичної комісії Міноборони про непридатність до військової служби. 

Тоді у полковника арештували все майно, в тому числі й нерухомість, яка була зареєстрована на дружину. У 2022 році його дружина спробувала скасувати арешт своєї частки майна. Чим закінчилася ця справа з корупцією - досі невідомо. До речі, згідно з декларацією посадовця за 2016 рік, дружина та дочка Друзя мали громадянство Російської Федерації.

Як нагадує нардеп Олексій Гончаренко, у 2017 році тодішній міністр оборони Степан Полторак відсторонив його з посади начальника клініки психіатрії головного військового клінічного госпіталю через скандал. Тоді Друзь сказав, що 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube