Розгром у Роттердамі: «Шахтар» програв «Феєнорду» матчі-відповідь 1/8 фіналу Ліги Європи

«Гірники» припинили виступи у єврокубках

Феєнорд, Шахтар (Фото: УЄФА).
Поєдинок «Феєнорд» - «Шахтар» (Фото: УЄФА).

У Лізі Європи проходять матчі у відповідь стадії 1/8 фіналу. «Шахтар», після результативної нічиєї у першому матчі, приїхав у Роттердам на поєдинок з «Феєнордом». Протистояння лідерів чемпіонатів Нідерландів та України виграв «Феєнорд».

У четвер, 16 березня, відбувся поєдинок у відповідь 1/8 фіналу розіграшу Ліги Європи сезону 2022/23. На стадіоні «Де Кейп» у Роттердамі «Феєнорд» приймав «Шахтар».

Феєнорд: Велленройтер, Гертрейда, Траунер, Ганцко, Лопес, Віффер, Шиманські, Кекчю, Джаханбахш, Хіменес, Ідріссі.
Запасні: Марсіано, Троост, Педерсен, Расмуссен, Данило, Ділросун, Пайшан, Таабуні, Касанвірджо, Бульяуде, Міламбо.

Шахтар: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко, Зубков, Бондаренко, Судаков, Криськів, Траоре.
Запасні: Шевченко, Пятов, Сікан, Джурасек, Келсі, Топалов, Тейлор, Очеретько, Фарина, Назарина, Петряк, Ракицький.

Перебіг матчу

З перших секунд господарі стали застосовувати високий пресинг. «Шахтарю» було важко перейти центральну лінію поля. Така тактика принесла результат. На 9-й хвилині «Феєнорд» перехопив м’яч,  Хіменес продерся між двома захисниками і ударом низом відкрив рахунок. Господарі провели ще декілька атак, а потім гра перемістилась у середину поля. Бондаренко у підкаті збив Кекчю, за що відразу отримав жовту картку. На 23-й хвилині Ідріссі розхитав Коноплю і пробив. Трубін прикрив кут та перевів м’яч на кутовий. А через хвилину «Феєнорд» забив вдруге. Криськів втратив м’яч у центрі поля, «Феєнорд» розігнав атаку і Кекчю з-за меж штрафного майданчика влучно пробив у лівий нижній кут.

Кекчю робить рахунок 2:0 (Фото: УЄФА)

Господарі знизили тиск і відійшли на свою половину поля. На 30-й хвилині «Шахтар» створив свій перший момент. Судаков дальнім гарматним ударом струсонув поперечину воріт «Феєнорда». На 37-й хвилині арбітр призначив пенальті у ворота «Шахтаря» за гру Коноплі рукою. Кекчю з одинадцятиметрової позначки пробив у лівий кут, у той час як Трубін стрибнув у правий.

У перерві тренер «Шахтаря» провів одну заміну. Замість Криськіва на поле вийшов Джурасек. І саме Джурасек втратив м’яч у центрі поля, що призвело до чергового голу. Ідріссі обвідним ударом під праву штангу зробив рахунок 4:0. Команди почали масово проводити заміни. У «Шахтаря» замість  Степаненка, Бондаренка та Траоре вийшли Назарина, Келсі та Сікан.  «Феєнорд» змінив двох гравців і продовжив трощити захист «Шахтаря». На 60-й хвилині Ідріссі ударом від поперечини увігнав м’яч у сітку.  Через чотири хвилині Джаханбахш з центральної зони перед штрафним майданчиком влучно пробив у правий кут. А ще через дві хвилини Данило практично з тієї ж позиції вразив вже лівий кут. «Феєнорд» продовжував тримати м’яч під контролем, але вперед йшов вже не так активно. А «Шахтар» забив гол престижу. Матвієнко зробив закидання зі своєї половини поля, Келсі втік від захисників і ударом в дотик переграв голкіпера.

• Феєнорд — Шахтар 7:1 (Хіменес, 9. Кекчю, 24, 38 (з пенальті), Ідріссі, 49, 60, Джаханбахш, 64, Данило, 66 – Келсі, 87), перший матч – 1:1.

Розклад матчів Ліги Європи

Жеребкування 1/4 фіналу пройде 17 березня. Поєдинки чвертьфінальної стадії відбудуться 13 та 20 квітня.

• 1/4 фіналу: 13 та 20 квітня 2023 року;
• 1/2 фіналу: 11 та 18 травня 2023 року;
• Фінал: 31 травня 2023 року.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Також ми повідомляли про результати поєдинків сімнадцятого туру УПЛ.