Ліга Європи: «Шахтар» не втримав перемогу над «Феєнордом» у першому матчі 1/8 фіналу

«Гірники» зіткнулись з суттєвими кадровими проблемами

«Шахтар» - «Феєнорд» (Фото: УЄФА).

«Шахтар» залишився єдиним з українських клубів, що продовжує виступи на європейській арені. У першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи «гірники» зустрілись з нідерландським «Феєнордом». Ракицький відсвяткував своє повернення у єврокубки забитим м’ячем.

У четвер, 9 березня, відбувся перший поєдинок 1/8 фіналу розіграшу Ліги Європи сезону 2022/23. У Варшаві «Шахтар» приймав «Феєнорд».

Шахтар: Трубін, Тейлор, Матвієнко, Ракицький, Топалов, Степаненко, Зубков, Бондаренко, Судаков, Криськів, Траоре.
Запасні: Шевченко, Пятов, Тотовицький, Швед, Сікан, Джурасек, Келсі, Очеретько, Фарина, Назарина, Петряк.

Феєнорд: Велленройтер, Педерсен, Гертрейда, Ганцко, Гартман, Віффер, Кекчю, Шиманські, Джаханбахш, Данило, Ідріссі.
Запасні: Марсіано, Троост, Расмуссен, Ділросун, Пайшан, Лопес, Траунер, Таабуні, Касанвірджо, Бульяуде, Міламбо, Хіменес.

Перебіг матчу

Стартові хвилини команди провели у боротьбі за середину поля. Згодом «Феєнорд» почав проводити позиційні атаки, а «Шахтар» намагався розірвати оборону суперника за рахунок довгих передач. На 11-й хвилині Степаненко завадив Шиманські завдати акцентованого удару з кількох метрів. Гравці «Шахтаря» частіше порушували правила, збиваючи темп атак «Феєнорда». Гості контролювали м’яч, а при його втраті одразу вмикали пресинг. «Шахтарю» не вдавався перехід з оборони в атаку. Захисники розігрували м’яч, а от точних передач вперед майже не було. На 32-й хвилині Судаков у боротьбі з суперником пробив повз ворота. Шиманські з правого флангу намагався закрутити м’яч під дальню стійку. Трубін не став ризикувати і відбив удар кулаками. На 37-й хвилині удар Гартмана пройшов поруч з правою штангою воріт «Шахтаря». Періодично «Феєнорд» закривав «гірників» на їх половині поля. «Шахтар» стійко тримав оборону, не дозволяючи гравцям суперника виходити на ударні позиції.

Після перерви «Феєнорд» продовжив свої атаки. На 52-й хвилині Джаханбахш ударом з-за меж штрафного майданчика трохи не влучив у лівий нижній кут воріт Трубіна. «Феєнорд» поступово посилював тиск. Тренер «Шахтаря» відреагував двома замінами. На 62-й хвилині замість Траоре і Криськів вийшли Келсі та Джурасек. Через дві хвилини Данило ударом головою намагався перекинути Трубіна, але голкіпер «Шахтаря»  м’яч дістав.  На 76-й хвилині «Феєнорд» заробив небезпечний стандарт. Кекчю цілив у кут, але влучив у стінку.

На 79-й хвилині «Шахтар» реалізував чи не найперший свій момент. Після подачі кутового з лівого флангу Ракицький відірвався від опіки і нижньою частиною спини переправив м’яч у сітку. «Феєнорд» кинувся рятувати матч. На 86-й хвилині Джаханбахш якимось дивом не влучив у правий кут воріт «Шахтаря». Через дві хвилини гості все ж таки зрівняли рахунок. Бульяуде відірвався від Тейлора і ударом головою в протихід Трубіну замкнув подачу з правого флангу. «Феєнорд» провів ще кілька атак і навіть забив, але гол арбітр не зарахував через офсайд.

• Шахтар — Феєнорд 1:1 (Ракицький, 79 – Бульяуде, 88).

Розклад матчів Ліги Європи

Поєдинок у відповідь пройде у Нідерландах 16 березня. Початок матчу о 19-45 за київським часом.

• 1/8 фіналу: 9 та 16 березня 2023 року;
• 1/4 фіналу: 13 та 20 квітня 2023 року;
• 1/2 фіналу: 11 та 18 травня 2023 року;
• Фінал: 31 травня 2023 року.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Також ми повідомляли про результати поєдинків шістнадцятого туру УПЛ.