“Роумінг як вдома”: як тариф працюватиме в Європі у 2023 році, пояснили в Київстар

Програма "Роумінг як вдома" діятиме і наступного року

“Роумінг як вдома”: як тариф працюватиме в Європі у 2023 році, пояснили в Київстар
Наразі тариф діє в 30 країнах

Станом на початок грудня, за даними Агентства у справах біженців ООН, 7,8 мільйонів українців перетнули кордон з ЄС. З них 4,8 мільйонів отримали тимчасовий прихисток у країнах Євросоюзу.  Олександр Галушко, керівник департаменту додаткових послуг та операторських відносин Київстар розповів, як мобільний оператор забезпечує для цих людей зв’язок з рідними та друзями в Україні.

Як виник тариф "Роумінг як вдома"

Після 24 лютого більшість українців опинились за кордоном вперше і не користувалися роумінгом раніше. Поповнення рахунку, реєстрація в мережі тощо стали на деякий час основними питаннями у зверненнях до колл-центру. 

“Люди з’ясували, що локальні карти набагато дорожчі, ніж зв’язок в Україні. Тому ми почали нараховувати безоплатно бонуси всім клієнтам, хто їхав у Європу. Таким чином люди могли одразу ж користуватися основними послугами. Ми не думали тоді про гроші, про бізнес-кейси. Для нас головним було забезпечити людей зв’язком. За перший місяць ми нарахували бонусів на 340 млн грн. І паралельно проводили перемовини з ключовими міжнародними партнерами, щоб переглянути наші міжоператорські тарифи. Адже за послуги, які наші клієнти використовують у роумінгу, Київстар оплачує іноземним операторам. В залежності від  міжоператорських тарифів формується вартість послуг у роумінгу,” - каже Олександр Галушко.  

 

Вже наприкінці березня  Київстар дав можливість абонентам використовувати домашній тариф у девʼяти країнах Європи, а потім цей список збільшився до 30. Це стало можливим завдяки активним перемовинам з іноземними операторами про зменшення на перші кілька місяців міжоператорських тарифів. Завдяки цьому Київстар зміг на деякий час запропонувати українські тарифи в роумінгу.  Пізніше був підписаний загальний меморандум, який формалізував процес для всього ринку і спростив подальший діалог з партнерами. 

Чого очікувати у 2023 році?

“Програма "Роумінг як вдома" діятиме і наступного року. Пільгові умови від наших партнерів закінчуються, ми повертаємося до комерційних засад співпраці. Але нам вдалося домовитися про такі умови, щоб мільйони наших клієнтів залишалися з українським зв’язком. Для нашої команди це пріоритетне завдання,” - каже Олександр Галушко.  

Послуга продовжить діяти в 27 країнах Європи. Люди зможуть користуватися дзвінками та інтернетом просто оплачуючи свій тариф, як в Україні.  Раніше Київстар надавав всі гігабайти із тарифу, та з новими міжоператорськими умовами – буде нараховувати окремі пакети (від 2 до 20 гігабайтів, в залежності від тарифу). Це близько до того, що пропонують європейські оператори в спільній зоні роумінгу ЄС. Наприклад, у Play Poland є тариф зі 120 гігабайтами трафіку всередині країни. А от у роумінгу доступно менше 9 гігабайтів. 

“У нас, на фоні таких умов, буде все значно краще. А ще будуть додаткові пакети, які можна замовити за окрему доплату. Тобто витрати будуть все одно меншими цін місцевих операторів, якщо активно користуватися інтернетом,” - каже Олександр Галушко.  

Що відомо про тариф “Роумінг як вдома”

Наразі тариф діє в 30 країнах: Польщі, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, Німеччині, Італії, Литві, Чехії, Франції, Болгарії, Іспанії, Естонії, Латвії, Австрії, Нідерландах, Бельгії, Хорватії, Данії, Фінляндії, Греції, Ірландії, Люксембурзі, Словенії, Швеції, Швейцарії, Норвегії, Португалії, Єгипті, Великій Британії.

Якщо ви перебуваєте в одній з 30 країн, зможете користуватися гігабайтами, хвилинами та SMS з цього пакета. Якщо ж ви знаходитеся в країні, де Роумінг як вдома не надається — обсяг зберігатиметься, але не використовуватиметься. Більше інформації про вартість тарифу та обсяг послуг ви можете знайти на офіційному сайті Київстара.

Як раніше повідомляв Інформатор, Київстар готовий купувати електроенергію у власників генераторів.



Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube